Liepājā gaidāms pianisma “zvaigžņu lietus”

Tikko sākusies biļešu tirdzniecība uz 16. Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla koncertiem. Rīkotāji aicina mūzikas mīļotājus biļešu iegādi neatstāt uz pēdējo brīdi, jo daudzi kolektīvi rezervējuši vietas jau iepriekš.

Festivāla koncerti Liepājā skanēs no 9. līdz 16. martam. Jau tagad interesenti var iegādāties biļetes uz pieciem koncertiem Liepājas teātrī un trim koncertiem Graudu ielas koncertzālē. Šogad biļetes var iegādāties ne tikai Liepājas teātra un Graudu ielas koncertzāles kasē, bet pirmoreiz arī interneta mājaslapā www.bilesuparadize.lv.

Skanēs latviešu mūzika
Šogad festivālā mirdzēs 13 pianisma zvaigžņu. Atšķirībā no citiem gadiem, spēlēs arī divi jaunie latviešu pianisti, atskaņojot latviešu komponistu Volfganga Dārziņa, Pētera Plakida, Gundara Pones un Gundegas Šmites skaņdarbus. Pianists Uģis Krišjānis 12. martā spēlēs īpaši šim festivālam komponētās Čārlza Grifina “Trīs dejas”.
Sestdien, 15. martā, Lielajā klaviermūzikas vakarā, Latvijā pirmoreiz varēs dzirdēt Ferenca Lista skaņdarbus franču pianistes Brižitas Anžerē izpildījumā. Viņa tiek uzskatīta par vienu no lielākajām šī festivāla zvaigznēm.

Grandi klausīsies cits citu
Festivāla divus izskaņas koncertus var uzlūkot par īstu “zvaigžņu lietu”. Bez jau minētās mākslinieces sestdien Liepājas teātrī ar īpašu programmu uzstāsies Dmitrijs Baškirovs, kurš klausītājiem pazīstams no iepriekšējiem festivāliem. “Tas būs satriecošs vakars, kad satiksies divi grandi,” 15. marta koncertu raksturo Liepājas Simfoniskā orķestra reklāmas un sabiedrisko attiecību speciālists Gundars Venens.
Savukārt noslēguma koncertā teātrī spēlēs Žans Bernārs Pomjē no Francijas, Aleksejs Volodins no Krievijas un Kristina Ortisa no Brazīlijas.
Kā neiztrūkstoša festivāla sastāvdaļa 11. martā skanēs džeza koncerts, kas šogad būs ieturēts latino ritmos. Tā galvenais viesis – pianists no Kubas Rolando Luna.
 
Brāļi sagādā negaidītas grūtības
Liepājas rajona mūzikas skolu audzēkņi dosies uz vairākiem koncertiem. Aizputes mūzikas skolas kolektīvs nolēmis apmeklēt festivāla atklāšanas koncertu. Kā pastāsta direktore Arta Kangīzere, skolai jau izveidojusies laba sadarbība ar jauno pianisti Agnesi Egliņu, kura spēlēs gan 9. martā atklāšanas koncertā Liepājas teātrī, gan 10. martā Graudu ielas koncertzālē.
Pāvilostas mūzikas skolas direktore Inga Šnore ar nožēlu secina, ka varēs izmantot nelielas ietilpības autobusu, tāpēc uz koncertu brauks tikai deviņi bērni. Pāvilostnieki dosies uz “Brāļu dubultkoncertu” 13. martā Liepājas teātrī, kurā muzicēs duets no Zviedrijas Patriks un Peters Jablonski.
Kā pastāsta rīkotāji, ar šo koncertu radušās vēl festivāla pastāvēšanas vēsturē nepieredzētas grūtības – nav izdevies atrast notis Dariuša Mijo “Koncertam divām klavierēm”, tāpēc šis skaņdarbs, visticamāk, tiks aizstāts ar citu. Taču citādi koncerts būs atraktīvs un saistošs, nešaubās festivāla rīkotāji.

Pievieno komentāru

Liepājā