Liepājā fiksēti gadījumi par jauniešu savstarpēju izrēķināšanos; policija aicina būt modriem un ziņot 2

17. janvārī Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes (KRP) telpās mediju pārstāvji tika aicināti uz preses konferenci, lai informētu par pēdējo dienu notikumiem Liepājā. Preses konferencē piedalījās VP KRP Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds un Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš.

Policijas pārstāvji vēstīja, ka Liepājas iecirknī saņemti ziņojumi par masveida izrēķināšanos nepilngadīgo starpā. I. Ukstiņš atklāja, ka skolēni no dažādām Liepājas skolām sociālajos tīklos veido grupas, kurās aicina uz izrēķināšanos krievvalodīgo un latviešu tautības pārstāvju starpā. Šādas pulcēšanās notikušas gan Dienvidu fortos, gan  Čakstes laukumā. Policijai izdevies nepilngadīgos jauniešus Dienvidu fortos izklīdināt, tādējādi novēršot iespējamos draudus iesaistīto veselībai. Taču pirmajā zināmajā pulcēšanās gadījumā Čakstes laukumā kāds jaunietis guvis vieglus miesas bojājumus. Lai turpmāk novērstu šādus incidentus, policija apzina vaininiekus un iesaistītās personas, kā arī seko līdzi notikumiem sociālajos tīklos. "Policija tur roku uz pulsa un ir gatava reaģēt," apstiprina G. Ešenvalds.

Policijas pārstāvji aicina vecākus sekot līdzi savu bērnu gaitām pēc skolas, viņu darbībai sociālajos tīklos, kā arī izrunāt šādu gadījumu nopietnību un atbildību, ko paredz iesaistīšanās šādos pasākumos.

Savukārt iedzīvotājus policija mudina ziņot par gadījumiem, kad redzamas jauniešu pulcēšanās vai savstarpējas izrēķināšanās, zvanot uz 110.

Plašāk lasiet 24. janvāra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

????????????

NA partijas darbs ar Dzintara agbalstu.

pirms 2 gadiem, 2019.01.17 19:39

Ko un

Latvijas krievus savienības darbs ar Ždanokas atbalstu!

pirms 2 gadiem, 2019.01.18 14:41

Liepājā