Liepājā "eirodienā" iedzīvotājus izglītos par eiro ieviešanu

Piektdien, 20.septembrī, Liepājā norisināsies "eirodiena", kuras laikā iedzīvotāji varēs saņemt atbildes uz dažādiem ar eiro ieviešanu saistītiem jautājumiem.

"Eirodiena" Liepājā noritēs no plkst.13 līdz 19 Rožu laukumā. Šajā laikā vairāk nekā desmit iestādes sniegs iedzīvotājiem un uzņēmējiem atbildes uz dažādiem ar eiro ieviešanu saistītiem jautājumiem.

Finanšu ministrijas Eiro komunikācijas nodaļas vadītāja Ināra Rubene norāda, ka pašlaik jau vairāk nekā pusei iedzīvotāju eiro ir kļuvis par ikdienā aktuālu tēmu, tāpēc ar "eirodienu" Kurzemē turpinās aktīva iedzīvotāju informēšana un atbilžu sniegšana par praktiskiem jautājumiem. Atnākot uz ''eirodienu'', ikviens interesents varēs gūt atbildes uz sev aktuālajiem eiro jautājumiem vienuviet.

Atbildes par pensiju un pabalstu aprēķinu un izmaksu sniegs Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras darbinieki, savukārt darba tiesību speciālisti konsultēs darba ņēmējus par pievienošanās eirozonai ietekmi uz darba līgumiem un algu. Uzņēmumu pārstāvji no īpašnieka līdz grāmatvedim varēs sev interesējošo izzināt, iztaujājot Valsts ieņēmumu dienesta, Nodarbinātības valsts aģentūras un citu institūciju ekspertus. Savukārt Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Patērētāju tiesību aizsardzības centra speciālisti varēs pastāstīt gan par cenu paralēlo atspoguļošanu, gan citām ar eiro saistītām pārmaiņām, kā arī kliedēt sabiedrībā jau radušos mītus. Atbildes uz iedzīvotāju un uzņēmēju jautājumiem sniegs arī citi valsts iestāžu un lielāko komercbanku eksperti.

Pasākumā norisināsies konkursi un atrakcijas - no viktorīnām līdz iespējai iepazīt citu valstu monētas un banknotes un Latvijas eiro īpašo dizainu.

No plkst.11 līdz 16.30 notiks seminārs uzņēmējiem un finanšu speciālistiem.

Kopumā Latvijā plānotas piecas reģionālās "eirodienas". Viens šāds pasākums jau notika Ventspilī, bet vēl gaidāmas "eirodienas" Daugavpilī, Jelgavā, Valmierā.

Ar detalizētu pasākuma programmu, kā arī informāciju par eiro var iepazīties interneta vietnē "eiro.lv" un zvanot pa bezmaksas tālruni 80 003 000.

Pievieno komentāru

Liepājā