Liepājā decembrī siltumenerģija patērēta vairāk

2012. gada decembrī "Liepājas enerģijas" klienti izlietojuši 39 916 megavatstundas (MWh) siltumenerģijas, kas ir par 35% (2011. gada decembris – 29 598 MWh) vairāk nekā gadu iepriekš. Tas galvenokārt saistīts ar gaisa temperatūru, skaidro uzņēmumā.

Ja 2011. gada decembris bija silts un mēneša vidējā gaisa temperatūra bija +3,86 C, tad 2012. gada decembra vidējā mēneša temperatūra bija –3,1 C, kas ir par 7 grādiem zemāka. 

Centralizētai apkures sistēmai pieslēgto māju siltumenerģijas patēriņu var atrast internetā – www.liepajasenergija.lv.

Kā skaidro uzņēmumā, lielākā daļa pilsētas daudzdzīvokļu mājas ir aprīkotas ar siltummezgliem, kas dod iespēju regulēt siltumenerģijas patēriņu, maksāt tikai par patērēto siltumenerģijas daudzumu un izmantot tikai tik daudz, lai justos komfortabli.

Precīzāku informāciju par siltumenerģijas taupīšanu un siltummezgla regulēšanu iedzīvotāji var iegūt pie savas mājas apsaimniekotāja vai mājas vecākā.

Labākā situācijā ir to namu iedzīvotāji, kas jau savlaicīgi, veicot energoefektivitātes pasākumus un māju siltināšanu, ir parūpējušies, lai izmantotu tikai nepieciešamo siltumenerģijas daudzumu. Tādu namu skaits Liepājā ar katru gadu pieaug – šosezon tādas jau ir 182 dzīvojamās mājas, kā arī visi Liepājas bērnudārzi un daļa skolu. Kā liecina apkopotā informācija, nosiltinātā un sakārtotā mājā siltumenerģijas patēriņš ir pat līdz 50% mazāks. Kā liecina apsaimniekošanas uzņēmumu informācija, maksa par apkuri sakārtotās un nesakārtotās mājās būtiski atšķiras – dažu māju iedzīvotāji maksā pat trīs reizes vairāk nekā citi.

Pievieno komentāru

Liepājā