Liepājā darbu sāk apvienotais VUGD depo

No šodienas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 2.daļa tiek apvienota ar netālu esošo posteni Ziemeļu ielā 21a, lielāko daļu personāla un tehnikas izvietojot posteņa telpās un papildus stiprinot arī citas struktūrvienības, aģentūru LETA informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Viktorija Gribuste.

Šāds lēmums pieņemts, lai "maksimāli efektīvi izmantotu cilvēku un finanšu resursus, stiprinātu cilvēku glābšanas spējas, bet tajā pašā laikā saglabātu VUGD sniegtā pakalpojuma kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem, kā arī izvērtējot darba vides un drošības riskus".

Lēmuma apvienot Liepājas 2.daļu ar Liepājas 2.daļas posteni iemesli esot vairāki - depo ēkas Jelgavas ielā 41 sliktais stāvoklis, cilvēku drošības riski un neatbilstība mūsdienu ugunsdzēsības depo vajadzībām, esošo struktūrvienību ierašanās laika notikuma vietā pārklājums, kā arī izsaukumu skaita sadalījums starp VUGD struktūrvienībām Liepājas pilsētā, skaidroja Gribuste.

VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Intars Zitāns uzskata, ka divu tuvumā esošu struktūrvienību apvienošana, nesamazinot amatpersonu skaitu, kas vienlaicīgi var izbraukt uz izsaukumu, paaugstinās esošā VUGD sniegtā pakalpojuma kvalitāti un cilvēku glābšanas spēju.

Esošais struktūrvienību izvietojums Liepājā ir tāds, kas ļauj izpildīt normatīvajos aktos noteikto ierašanās laiku uz notikumu - astoņās minūtēs. Turklāt teritorijas, kur iespējams ierasties noteiktajā laikā, blakus esošajiem depo pārklājas. Tas nozīmē, ka struktūrvienību apvienošana neietekmēs palīdzības sniegšanu, bet ļaus efektīvāk izmantot personāla resursus, norādīja dienestā.

Līdz šim Liepājā bija četras VUGD struktūrvienības, bet apvienošanas rezultātā pilsētā būs izvietoti trīs ugunsdzēsības depo - Liepājas 1.daļa Ganību ielā 63/67, Liepājas 1.daļas 1.postenis Kapsēdes ielā 6 un Liepājas 2.daļa, kas līdz ar apvienošanu tiek pārvietota no ēkas Jelgavas ielā 41 uz tagadējām posteņa telpām Ziemeļu ielā 21a.


Pievieno komentāru

Liepājā