Liepājā CVK pārstāvjiem parakstu vākšanas vietās pieprasa runāt krieviski

Liepājā vairāki pilsoņi parakstu vākšanas vietās Satversmes grozījumu ierosināšanai par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai pieprasījuši ar viņiem sarunāties krievu valodā, pastāstīja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa.

Daži izteikuši arī sašutumu, ka parakstu vākšanas dokumenti sagatavoti latviešu valodā.

"Viņi uzskata – ja jau paraksti tiek vākti par krievu valodu, tad arī dokumentiem jābūt šādā valodā. Taču darbinieki, kuri strādā parakstu vākšanas vietā, paskaidrojuši, ka vienīgā oficiālā valsts valoda joprojām ir latviešu," teica Lagzdiņa.

Viņa raksturoja, ka šonedēļ Liepājā parakstu vākšanas vietās bijusi diezgan liela aktivitāte, īpaši dienu pirms valsts svētkiem.

Lai biedrības "Dzimtā valoda" rosinātie Satversmes grozījumi par oficiālu divvalodību Latvijā tiktu iesniegti Saeimā jāsavāc 154 379 vēlētāju paraksti. Ja deputāti to noraida vai pieņem grozītā veidā, tiek izsludināts referendums. Lai Satversmes grozījumi stātos spēkā, referendumā par tiem ir jānobalso vismaz pusei no visiem Latvijas balsstiesīgajiem iedzīvotājiem – 771 350 pilsoņiem.

Otrdien Centrālā vēlēšanu komisija nāks klajā ar jaunāko informāciju, cik daudz cilvēku līdz šim ir piedalījušies parakstu vākšanā, kas notiek mēneša garumā - līdz 30.novembrim.

Pievieno komentāru

Liepājā