Liepājā četrus vakarus varēs doties pastaigā "Izgaismotā Liepāja"

No trešdienas, 21. oktobra, Liepājā četrus vakarus varēs doties pastaigā "Izgaismotā Liepāja", aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Pasākums priecēs ar vairāk nekā 20 gaismas objektiem, instalācijām un priekšnesumiem. Četru dienu garumā katru vakaru liepājnieki un pilsētas viesi varēs aplūkot gaismās pārvērsto Liepāju un kājām izstaigāt īpaši radītu gaismas objektu maršrutu.

Lazdāne stāstīja, ka pastaigas laikā varēs baudīt gaismas uzvedumu uz Liepājas Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskās katedrāles fasādes, lāzeru izrādi "No tumsas uz gaismu" uz Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes ēkas sienas, priecāties par īpaši jaudīgiem gaismas stariem uz koncertzāles "Lielais dzintars", tāpat būs iespēja novērtēt kinētisko objektu skvērā pie Graudu ielas un Kūrmājas prospekta krustojuma, baudīt Liepājas vēsturi video projekcijā "Viens stāsts, viena pilsēta" uz Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas ēkas, gaismas un skaņas priekšnesumu "Māja Liepāja" Muitas mājā, līdzdarboties interaktīvā instalācijā "Liepāja dejo" promenādē, kā arī baudīt vēl daudz citus ar gaismu saistītus objektus, instalācijas un priekšnesumus.

Gaismas objektus veidos zināmi un atzīti gaismas un video mākslinieki no Liepājas un visas Latvijas. To realizācijā tiks iesaistīti pieredzējuši tehniskā aprīkojuma nodrošinājuma uzņēmumi.

Pastaigas "Izgaismotā Liepāja" objekti būs apskatāmi katru pasākuma dienu no plkst.19 līdz 23. Tāpat šajā laikā Liepājas restorāni un kafejnīcas būs sagatavojušas īpašus piedāvājumus.

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī un, lai izvairītos no liekas cilvēku drūzmēšanās, pastaigas atklāšanas pasākums - izrāde "Gaismas slepenā dzīve", kas bija paredzēta šodien plkst.19 pie koncertzāles "Lielais dzintars", ir atcelta. Visus pārējos objektus varēs skatīties kā plānots, ievērojot noteikto distancēšanos vienam no otra.

Pasākumu organizē Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde" sadarbībā ar uzņēmumu "UNTITLED originals", kas piedalījies festivālā "Staro Rīga" un dažādās Latvijas pilsētās rīkojis vairākus multimediālus gaismas projektus.


Pievieno komentāru

Liepājā