Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepāja būtu gatava apkalpot NATO kuģus 1

NATO kuģu iespējamā izvietošana Liepājā ir temats, kas Jūras spēku gaiteņos apspriests arī agrāk. Liepājnieki  šo iespējamību pārsvarā atbalsta, sakot, ka šādas fakts varētu palielināt drošības sajūtu pilsētā. Liepājā pašlaik ir vairākas brīvas teritorijas, kas būtu pielāgojamas NATO vajadzībām, jautājums, kādas būs NATO prasības, ja sarunas par Liepāju kā bāzes vietu turpināsies, vēsta Latvijas Radio.
           
Liepājai militāri kuģi nav nekas svešs, turpat Liepājas promenādē, pietauvoti līdzās ostas ločiem un zvejas kuģiem, stāv Jūras spēku kuģi. Līdzīga aina vērojama arī Karostā, kur blakus tiltam izvietota Ūdenslīdēju skola. Raugoties Liepājas vēsturē, flote te bijusi gan Krievijas impērijai, gan Padomju Savienībai. Daļu no pašreizējās ekonomiskās zonas savulaik aizņēma zemūdeņu bāze. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, attīstoties Jūras spēku flotei, iespēja Liepājā izvietot NATO kuģus, apspriesta ne vienu reizi vien.

„Latvija jau labu laiku ir NATO dalībvalsts, līdz ar to Latvijai ir jāpilda šie drošības nosacījumi, kas paredzēti dalībvalstu līgumā. Dotajā brīdī, redzot situāciju, kas veidojas Ukrainā un ap Ukrainu, NATO pieņemts lēmums paplašināt bažu izvietošanu, Liepāja ir viens no iespējamiem punktiem, kur varētu iegriezties NATO kuģi,” -  Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks skaidro, ka Liepājā jau zināmā mērā atrodas NATO pārstāvniecība, jo ostā vairākās piestātnēs bāzējas Latvijas Jūras spēku kuģi, kas piedalās NATO misijās.

„Šobrīd nav runa par kaut ko tādu, kā savulaik Padomju armijai bija bāzē Liepājas ostā, kad tika slēgta tirdzniecības osta. Tas nebūs tāds apjoms, tajā pašā laikā iespēja apkalpot NATO kuģus - tas Liepājai būtu iespējams. Tās varētu būt sarunas par kritērijiem, par kādiem apjomiem un piestātnēm būs runa. Mums Liepājā ir vairākas vēl neapgūtas teritorijas, kas bija padomju militārās bāzes sastāvdaļā. Tās varētu iegūt citu kvalitāti, sadarbojoties ar Jūras spēkiem un NATO,” uzskata Sesks.

Tikai retais no aptaujātajiem liepājniekiem izrādīja savu nepatiku pret šādu ieceri. Bet dažiem šis temats vispār nešķita apspriešanas vērts.

„Es domāju, ka NATO mums dod drošību. Vai šai bāzei ir jābūt Liepājā – jautājums ir pietiekami nopietns, lai to apspriestu, bet, ja tiešām visi argumenti ir par to, nu, tad lai būtu. Šajā brīdī es nejūtos droši, dzīvojot Latvijā tik tuvu tādai konflikta vietai kā Ukraina,” saka kāda sieviete.

„Krievija taču nav vainīga, nevienu viņa nebaida. Ko Krievija sliktu dara? - taču nevienam nav uzbrukusi, bet visu tagad sagriež ar kājām gaisā. Es pati neesmu krieviete, esmu baltkrieviete. Nezinu, vai tas ir labi, vai slikti, bet no Krievijas baidīties nevajag. Visi ir sabiedēti, pat mana kaimiņiene. Viņa ir latviete, līdz šim normāli sarunājāmies, bet tagad viņa griež prom galvu. Kur mēs esam vainīgi?” neizpratnē ir cita liepājniece.

„Šobrīd jau pastāv tā teorētiska iespēja, ka lielais kaimiņš var radīt draudus. Drošības sajūta varētu tad būt lielāka. - Es saku, ka mums vajag aizsardzību. Lai būtu. No tā krievu lāča aizsargāties vajag,” arī tāds ir liepājnieku viedoklis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kā tad

....tāpat kā daļa liepājnieces būtu gatavas apkalpot NATO kuģu apkalpes locekļus :)))

pirms 4 gadiem, 2014.04.10 14:06

Liepājā