Liepājā būs sarunu vakars “(Ne)pieradinātās Dzejas dienas”

Ceturtdien, 10. septembrī, pulksten 19.00 Liepājā notiks projekta “Pastnieka mājas studijas sarunas” piektais sarunu vakars “(Ne)pieradinātās Dzejas dienas”.

Sarunu vakarā, kurš notiks namiņā blakus Mirdzas Ķempes piemineklim, runāsim  par Dzejas dienu tradīciju padomju laikā un šodien, par Mirdzu Ķempi kā personību, Liepājas literāro zīmolu un viņas piemiņu toreiz un šodien, par mainīgo un nemainīgo Dzejas dienu būtībā, par nozīmīgo un  draiski vieglo un daudziem citiem Dzejas dienu aspektiem, kā arī par īstenotām un vēl neīstenotām iecerēm. Dzejas dienu organizēšanā iesaistīto ir bijis daudz, taču lielākais darbs bija jāpaveic bibliotēkām. Ar laiku Liepājā Dzejas dienu organizēšanā iesaistījās arī Rakstnieku savienības Liepājas nodaļa, rakstnieki un dzejnieki paši, organizējoties nosacītās grupās vai īstenojot noteikta formāta pasākumus - “Septembra putni”, “Vertikāle” u.c., ar literatūrai veltītiem semināriem un “Studentu nakts dzejām” pasākumu programmu papildināja Liepājas Universitāte, un gadu no gada programmu kuplina dzejas pasākumi dažādās organizācijās. Sarunu vakarā savās domās, atmiņās un pieredzē dalīsies ilggadējā Liepājas Centrālās bibliotēkas direktore Aina Krauče, rakstniece un dzejniece Sandra Vensko, Liepājas Universitātes docētāja Sandra Okuņeva, Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja Linda Zulmane, piedalīsies rakstnieki un literāti un, protams,  skanēs dzeja, informē pasākuma organizatore Ineta Stadgale.
          
Projektu realizē biedrība “Sabiedrības attīstības centrs” ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Pasākums notiks restorāna “Pumpurs Māja” telpās Peldu ielā 54, filmēšanu nodrošinās “Sabiedrisko mediju biedrība”.

Pievieno komentāru

Liepājā