Liepājā būs Putnu diena

27. un 28. aprīlī Latvijas Ornitoloģijas biedrība, SIA CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde aicina interesentus piedalīties ikgadējās CEMEX Putnu dienās. Putnu dienu pasākumos būs iespēja redzēt gada putnu – kākauli, kā riesto rubeņi, iespaidīgus zosu barus vai izveidot putnu būri piemājas strazdu pārim.

Izvēlies kādu no 22 bezmaksas pasākumiem Rīgā vai citur Latvijā - ekskursiju ar autobusu, pastaigu ar ornitologu, izbraucienu ar velosipēdiem, pārgājienu purvā, putnu būrīšu gatavošanas darbnīcu vai putnu balsu mācīšanās.

Ekskursijas vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji.

Viesturs Ķerus, Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs norāda: "Putnu dienas ir svētki, kad mēs sagaidām putnus, kas, ziemu pavadījuši Dienvideiropā vai Āfrikā, atgriežas savās ligzdošanas vietās Latvijā. Šajos svētkos mums būtu jāaizdomājas, vai visu gadu, ne tikai pavasarī, savā pagalmā un savā valstī saimniekojam tā, lai putniem būtu kur atgriezties".

Dalība ikvienā putnu dienu ekskursijā un būru veidošanas darbnīcās ir bez maksas. Piedalīties tiek aicināts ikviens interesents. CEMEX Putnu dienu pasākumi notiks brīvā dabā, tādēļ apmeklētāji aicināti saģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka, aicinām iespēju robežās ņemt līdzi arī savus binokļus un putnu noteicējus.

Pasākums Liepājā:

27. aprīlis:

Liepājas pilsētā (pastaiga). Tikšanās plkst.9 pie tirdzniecības centra "XL sala" (Klaipēdas iela 62).

Maršrutā Piejūras parks–Dienvidu mols–Zirgu sala vērosim putnus, kas Liepājā ir bagātīgā skaitā. Ekskursija ilgs līdz plkst.13.

Pieteikšanās: 29252138.

Ekskursijas vadītājs Kārlis Millers.

Pievieno komentāru

Liepājā