Liepājā bruņoto spēku un Valsts robežsardzes vadība pārrunā sadarbības iespējas

Liepājā šonedēļ notika kārtējā Nacionālo bruņoto spēku un Valsts robežsardzes vadības tikšanās, kurā pārrunāta abu institūciju sadarbība, informē Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube un Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars iepazinās ar abu institūciju attīstības plāniem, kā arī izskatīja divpusējās sadarbības projektu gaitu, īpašu uzmanību pievēršot sadarbībai meklēšanas un glābšanas operāciju veikšanā.

Institūciju vadība vienojās turpināt savstarpējo sadarbību personālsastāva apmācībā un dalību mācībās, turpinot līdz šim sekmīgi noritējušo sadarbību.

Bruņoto spēku militārās izglītības iestādēs savas profesionālās iemaņas dažādos kursos šogad vien jau ir pilnveidojuši 15 robežsargi. Pašreiz Jaunākā štāba virsnieka kursā zināšanas apgūst divi robežsardzes pārstāvji. Savukārt Valsts robežsardze piedāvā bruņoto spēku karavīriem pilnveidot zināšanas dienesta suņu apmācībā, viltotu dokumentu atpazīšanā un citās jomās.

Abu institūciju vadība apmeklēja arī Jūras novērošanas sistēmas centru un iepazinās ar tā rīcībā esošās mobilās jūras novērošanas stacijas darbību, jo viena no sadarbības jomām, kuru tuvākajā laikā plānots īstenot, ir abu institūciju jūras novērošanas sistēmas datu un informācijas apmaiņa.

Robežsardzes vadība iepazinās arī ar Jūras spēku mācību centra uzdevumiem, apmācību procesu, kā arī apskatīja infrastruktūras objektus un karavīru apmācības procesā pielietotās simulācijas sistēmas - kuģu navigācijas un dzīvotspējas simulatorus.

Bruņoto spēku un robežsardzes vadības tikšanās notiek regulāri, sanāksmēs identificējot virkni pozīciju, kur abas institūcijas var veiksmīgi sadarboties, nodrošinot sekmīgu pamatuzdevumu izpildi un vienlaikus efektīvi izmantojot finanšu līdzekļus, tādējādi taupot budžeta līdzekļus un stiprinot drošību.

Pievieno komentāru

Liepājā