Liepājā biežāk nepieciešama VUGD palīdzība durvju atvēršanā

Šovasar pieaudzis gadījumu skaits, kad nepieciešama Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieku palīdzība durvju atvēršanā, informē VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas, norādot, ka šādus izsaukumus dienests saņem gandrīz katru otro dienu.

Pagājušās nedēļas nogalē Liepājas pusē VUGD saņēmis kopumā trīs izsaukumus, kad policijas darbiniekiem un mediķiem bijusi nepieciešama palīdzība durvju atvēršanā.

Kā pastāstīja VUGD pārstāvis, sestdien, 10.augustā, plkst.13.23 glābēji Liepājā saņēmuši izsaukumu uz Reiņu meža ielu 4, kur dzīvoklī bijusi slima sieviete, bet mediķi nav varējuši viņai piekļūt un sniegt palīdzību, jo durvis bija aizslēgtas. Ugunsdzēsēji atvēruši mājokļa durvis un bezsamaņā esošo slimnieci nodevuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem.

"Policijai un ātrajai palīdzībai nav tādu resursu, lai atvērtu mājokļu durvis, tāpēc palīgā tiek aicināts mūsu dienests," skaidro Andrijauskas. Viņš salīdzinoši lielo izsaukumu skaitu skaidro ar karsto laiku, kas negatīvi ietekmē iedzīvotāju veselību. Kā atzina Andrijauskas, VUGD vienmēr cenšoties izvēlēties "mazāk īpašumu bojājošu durvju atvēršanas veidu", piemēram, dzīvoklī iekļūstot caur atvērtu logu. Gadījumos, kad tas nav iespējams, VUGD darbinieki pārzāģējot durvju slēdzenes vai eņģes. Kā norāda Andrijauskas, kavēties šādās situācijās, kad apdraudēta cilvēku veselība un dzīvība, nedrīkst.

Pievieno komentāru

Liepājā