Liepājā bērni no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm varēs saņemt pārtikas pakas un kartes

17. aprīlī Liepājas pilsētas domes ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums, ka, ņemot vērā valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa pagarinājumu, turpmāk 1.−12. klašu skolēnu ģimenes no sociāli mazaizsargātām personu grupām un daudzbērnu ģimenes varēs saņemt pārtikas paku 45 eiro vērtībā, un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, kas iekļausies konkrētās grupās − karti pārtikas iegādei 25 eiro vērtībā, informē pašvaldība.

Ar pārtikas pakām tiks nodrošināti 1.−12. klašu audzēkņi no ģimenēm, kuras saņēmušas trūcīgas, maznodrošinātas, vai  daudzbērnu ģimenes statusu, kā arī bērni ar invaliditāti, tādi izglītojamie, kuriem ir iecelts aizbildnis, vai skolēni, kuriem sociālais pedagogs izglītības iestādē rekomendē ēdināšanas maksas atvieglojumus.

Savukārt pārtikas kartes 25 eiro vērtībā tiks piešķirtas pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem, kuri ir no sociāli mazaizsargātām ģimenēm. Ar šīm pārtikas kartēm varēs iegādāties tikai pārtikas produktus, būs aizliegta alkohola un tabakas pirkšana.

Pārtikas paku komplektēšana notiks sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem. Pārtikas paku izdali organizēs Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar skolu direktoriem.

Lai saņemtu pārtikas paku, skolēnam jābūt deklarētam Liepājas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā un jāmācās kādā no Liepājas vispārizglītojošām skolām no 1.−12. klasei.

Pārtikas paku komplektēšanai un pārtikas iegādes kartēm tiks izmantota valsts budžeta dotācija, kā arī Liepājas pilsētas pašvaldības finansējums.  Valsts piešķirtais finansējums ir 41 000 eiro, pašvaldības finansējums 88 182 eiro. Pārtikas paku saturu un piegādes veiks jau esošie ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātāji.

Liepājas pilsētas izglītības pārvalde ir apkopojusi informāciju par ģimenēm, kurām šāda palīdzība būs nepieciešama, un iestāde ar katru ģimeni sazināsies personīgi. Ja rodas papildu jautājumi, vecākiem lūgums sazināties ar Liepājas pilsētas izglītības pārvaldes speciālistiem − vadītājas pienākumu izpildītāju Linda Markus-Narvilu, tālrunis: 63 489 160, e-pasts: linda.markus-narvila@liepaja.edu.lv un Pedagoģiskās nodaļas vadītāju Ingu Ekuzi, tālrunis: 63 489 141, mobilais tālrunis: 29 259 890, e-pasts: inga.ekuze@liepaja.edu.lv.

Pievieno komentāru

Liepājā