Liepājā atvērs mazākos bērnu rotaļlaukumus un skeitparku

Izvērtējot ierobežojumu atvieglojumus, tostarp pulcēšanās ierobežojumu samazināšanos, Liepājas pašvaldība ir nolēmusi no 18. maija atvērt mazākos no publiski pieejamajiem bērnu rotaļlaukumiem, kā arī skeitparku Jūrmalas parkā.

Kopumā Liepājā tiks atvērti 12 publiski pieejamie āra rotaļlaukumi: Piltenes ielā 1B, Sila ielā 5, 14. novembra bulvārī 30, O. Kalpaka ielā 105A, Strazdu ielā 16B, Brīvības ielā 38/40, Lielā ielā 16, Liedaga ielā 7, Slapjajā ielā 1A, E. Tisē ielā 57, Dunikas ielā 2/24, Mežu ielā 47, 51 un Krūmu ielā 34, 38. Lielie laukumi Jūrmalas, Raiņa un Ventspils ielas parkā vēl būs slēgti, informē pašvaldība.

Vecākus ar bērniem lūdzam izvērtēt rotaļlaukumu apmeklēšanu un iepriekš ar bērniem pārrunāt piesardzības pasākumus – laukumus nevar apmeklēt, ja parādījušās elpceļu infekcijas pazīmes, rotaļlaukumā jāievēro 2 metru distance no citiem apmeklētājiem, jāizvairās no drūzmēšanās pie rotaļu iekārtām, ar rokām nepieskarties sejas zonai (mutei, acīm vai degunam). Savukārt pēc rotaļām rūpīgi jānomazgā vai jānodezinficē rokas.

Izmantojot skeitparku, jāievēro, ka tajā vienlaikus nevar atrasties vairāk par 25 personām, kā arī savstarpēji jāievēro 2 metru distancēšanās. Ja ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, skeitparku apmeklēt nevar.
 
Regulāri tiks sekots līdzi, kā tiek ievēroti distancēšanās un piesardzības pasākumi rotaļlaukumos un skeitparkā – ja tiks konstatēti pārkāpumi, konkrētos laukumus var atkal ierobežot. Savukārt, ja liepājnieki atbildīgi ievēros noteiktos piesardzības pasākumus, tad tiks izvērtēta pakāpeniska lielo bērnu rotaļlaukumu, āra vingrošanas iekārtu un basketbolu laukumu atvēršana.

Par bērnu laukumu izmantošanu, kas nav pašvaldības īpašumā, atbild paši apsaimniekotāji, lemjot par laukumu atvēršanu vai ierobežošanu.

Publiski pieejamie laukumi tika slēgti, lai pēc iespējas samazinātu riskus, kas saistīti ar Covid-19, ar mērķi ierobežot tā izplatību.

Pievieno komentāru

Liepājā