Liepājā atklās Veselības mēnesi

Sestdien, 2.maijā, plkst.13.00 Liepājā, Jūrmalas parkā, pie bērnu rotaļu laukuma notiks ikgadējais Veselības mēneša atklāšanas pasākums. Ikviens pasākuma dalībnieks aicināts ierasties piemērotā apģērbā, jo būs iespēja nodarboties ar sportiskām un veselīgām aktivitātēm, informē pašvaldībā.

Veselības mēnesis tiks atklāts ar ~ 5km garu parka skrējienu Liepājas vieglatlētikas kluba vadītāja Reiņa Rozīša un Nike Riga Run trenera Roberta Radičuka vadībā. Pirms tam notiks kopīgi iesildīšanās. Īpaši aicinām piedalīties visus, kas vēlas skriet, taču dažādu iemeslu dēļ to vēl nav sākuši darīt. Treneru vadībā spert pirmos soļus būs daudz vieglāk, drošāk un pariezāk.

Tiem, kas vēl nav atraduši savu kardio treniņa veidu, taču zina, ka skriešana tā nav, būs iespēja apgūt nūjošanas pamatus nūjošanas instruktores Ilonas Kilas vadībā. Nūjošana ir augstas efektivitātes sportiska nodarbe, kurā tiek izmantota pareiza nodarbības metodika, soļošanas tehnika un īpašas nūjas vienmērīgai ķermeņa noslogošanai. Tā ir draudzīga un droša, un tai nav vecuma ierobežojumu. Nūjot var arī grūtniecības laikā, tādēļ aicinām topošās māmiņas piedalīties šajā nodarbībā.

Īpaša nodarbība paredzēta jaunajām mammām ar mazuļiem ratiņos – MommyFit kustības vadītāja Veronika Dolgina sniegs paraugdemonstrējumus un aktīvā vingrošanā iesaistīs ikvienu jauno māmiņu, kas vēlas sportiskas aktivitātes.

Pasākumā interesentus gaidīs arī Walking Yoga vadītāja Ilvita Kļaviņa, kas sniegs ieskatu šajā brīvdabas sporta veidā, kas visā pasaulē kļūst par mūsdienīgu un modernu veselīgu kustību.

Jūrmalas parkā pie bērnu laukuma darbosies arī informācijas telts, kurā varēs saņemt informāciju par Veselības mēneša pasākumiem. Teltī ar pasākuma apmeklētājiem tiksies Liepājas pilsētas domes Vides un veselības daļas darbinieki,  kā arī Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles audzēkņi, kas veiks veselības mērījumus – mērīs asinsspiedienu, plaušu tilpumu, noteiks ķermeņa masas indeksu u.tml. Būs iespēja uzzināt par Liepājas vieglatlētikas kluba un Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes organizēto tautas sporta sēriju „Izrāviens”, kas notiks šajā vasarā, par plānotajiem pasākumiem un kopīgajiem treniņiem, lai sagatavotos sacensībām.

Savukārt Liepājas Novada fonds organizēs vides akciju „Katram savu sīpolloku”. Aicinām ģimenes ar bērniem piedalīties pasākumā, līdzi ņemot tukšu plastmasas pudeli.

Veselības mēnesis ir tradicionāls Liepājas pilsētas pašvaldības rīkots pasākumu kopums ar mērķi veicināt iedzīvotājus pievērsties veselīgam dzīvesveidam. Pasākuma devīze „Par veselīgu liepājnieku!”. Veselības mēneša ietvaros bez maksas ikvienam

liepājniekiem būs iespējams veikt veselības eksprespārbaudes, piedalīties fiziskās aktivitātēs, kā arī iegūt jaunas zināšanas, uzklausot dažādus speciālistus garīgās un fiziskās veselības uzlabošanai. Visi pasākumi pilnībā vai daļēji tiek finansēti no Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta. Ar Veselības mēneša programmu var iepazīties Liepājas pilsētas pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv.

Pievieno komentāru

Liepājā