Liepājā atklās silto smilšu terapijas kabinetu

Piektdien, 8. decembrī, pulksten 14 Baltijas rehabilitācijas centrā bērniem ar īpašām vajadzībām Liepājā atklās silto smilšu terapijas kabinetu, aģentūru LETA informēja biedrībā "Dižvanagi".

Silto smilšu terapija palīdzēs normalizēt bērna psihoemocionālo stāvokli, kā arī ļaus koriģēt balsta un kustību aparātu. Kā skaidroja biedrībā "Dižvanagi", terapijas iedarbības lauks ir ļoti plašs - tā palīdz aktivizēt organisma pašregulācijas procesus, veicina asinsriti un elpošanu, tādā veidā aktivizējot arī smadzeņu darbību. 20 gadu pieredze rāda, ka impulsi, kas saņemti siltajās smiltīs, vienkārši un dabiski spēj atjaunot cilvēka iekšējos resursus.

Latvijā patentētās silto smilšu iekārtas izveides un darbības principi un pielietošanas virzieni atbilst dabas vides estētikas idejai un metodikai, skaidroja biedrībā. Silto smilšu iekārtā tiek izmantotas smiltis ar augstu kvarca sastāvu. Ar tās palīdzību tiek veikta bērna roku pirkstu, pēdu un ķermeņa dabīga masāža un sīkās muskulatūras stimulācija, tāpat nozīmīgus impulsus saņem redze un dzirde.

Silto smilšu terapijas kabineta atklāšanas pasākumā piedalīsies Dabas vides estētikas studijas vadītāja un silto smilšu iekārtas idejas autore Diāna Timofejeva un uzņēmuma "Liepājas papīrs", kas atbalstīja kabineta izveidi Liepājā, vadība.

Pasākumā laikā tiks atklāta arī bērnu radošo darbu izstāde, ko centra telpās varēs aplūkot visu decembri.

Pievieno komentāru

Liepājā