Liepājā atklās kamermūzikas festivālu "Via Baltica"

Šodien plkst.19 Liepājā, viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē, ar mulitmediālu priekšnesumu "Tuvu tuvumā" tiks atklāts ikgadējais kamermūzikas festivāls "Via Baltica", informēja festivāla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Koncertā piedalīsies "Lielās mūzikas balvas" laureāts klarnetists Egīls Šēfers un pianists Toms Ostrovskis, izpildot izcilu Baltijas un Rietumeiropas komponistu kamermūziku: Roberta Šūmaņa, Igora Stravinska, Kloda Debisī, Svena Dāvida Sandstrēma, Stīva Reiha, igauņa Arvo Perta un pašmāju komponista Ērika Ešenvalda darbus.

Muzicēšanu papildinās "Literatūras gada balvas" ieguvēja Liāna Langa ar savu aktuālo, emocionāli un sociāli uzlādēto dzeju un Jāņa Deinata fotogrāfijas, tā izvēršot koncertu par mulitmediālu priekšnesumu.

23.augustā plkst.18 šī pati koncertprogramma būs dzirdama arī Kuldīgā, Kuldīgas kultūras centrā. Pirms tam kuldīdzniekus un pilsētas viesus iepriecinās koncerts "Kvartets un latvieši", kurā būs dzirdami trīs latviešu komponistu skaņdarbi Spīķeru kvarteta izpildījumā. Kuldīgas koncertiem sekos divi koncerti Liepājā - "Roks Baroks" 27.augustā un "Lettonia" 28.augustā. Festivāls noslēgsies augusta pēdējā sestdienā - 29.augustā - ar nu jau tradicionālo "Senās uguns nakti" Liepājas pludmalē.

Organizācija "Via Cultura" festivālu "Via Baltica" rīko jau piekto gadu, pulcējot mūziķus un māksliniekus no Baltijas valstīm un piedāvājot dažādus kultūras pasākumus - izstādes, koncertus un mūzikas nodarbības bērniem un vecākiem.

Saistībā ar festivālu Liepājas muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos" un "Promenade Hotel" Hika un Vites zālē līdz 6.septembrim ir apskatāma Baltijas jauno mākslinieku izstāde "Balta lapa".

Pievieno komentāru

Liepājā