Liepājā atklās jauno tramvaja līniju; būs nelieli autobusu kustības ierobežojumi

Šodien plkst.17 Liepājā svinīgi tiks atklāta jaunā tramvaja līnija, kas ir pašreizējās līnijas pagarinājums par 1,7 kilometriem līdz Ezerkrasta rajonam.

No plkst.17 līdz plkst.21 jaunās tramvaja līnijas atklāšanas dēļ M.Ķempes ielā Liepājā gaidāmi nelieli autobusu kustības ierobežojumi.

Svinīgais jaunās tramvaja līnijas atklāšanas pasākums norisināsies M.Ķempes ielas galā, autobusu stāvlaukumā. Domājot par svētku dalībnieku drošību un precīzu autobusu kustības sarakstu izpildi, autobusi pa M.Ķempes ielu kursēs nevis līdz gala pieturai, bet līdz Cieceres ielai, kur tie veiks apgriešanās manevru. Pēdējā pietura virzienā no centra un pirmā pietura virzienā uz centru būs "Rojas iela".

Par godu tramvaja līnijas atklāšanai šodien no plkst.17 līdz dienas beigām visi liepājnieki un pilsētas viesi tramvajā varēs braukt bez maksas.

Pēc līnijas svinīgās atklāšanas tramvajs sāks kursēt pēc jaunā kustības saraksta.

Ņemot vērā pilsētā notiekošos vērienīgos ielu remontdarbus, pašvaldība aicina Ezerkrasta mikrorajona iedzīvotājus nokļūšanai uz darbu vai mācību iestādēm turpmāk izmantot tramvaju, kas nodrošinās ērtāku un ātrāku pārvietošanos.

Jaunizbūvētā tramvaja līnija ir pašreizējās līnijas pagarinājums par 1,7 kilometriem līdz Ezerkrastam - vienam no lielākajiem pilsētas mikrorajoniem. Papildus tiek veikta arī tagadējās tramvaja līnijas atsevišķu posmu rekonstrukcija 0,6 kilometru garumā.

Jaunā līnija virzīsies pa Tukuma ielu posmā no Klaipēdas ielas līdz Ventas ielai, pa Ventas ielu posmā no Tukuma ielas līdz Ganību ielai, pa Ķempes ielu un noslēgsies ar apli Slapjajā ielā. Kopumā jaunajā posmā izveidotas piecas pieturvietas.

Tramvaja līnijas izbūves tehnisko projektu izstrādājusi AS "UPB", tās izbūvi veica "Skonto būve", kas uzvarēja atklātā konkursā, piedāvājot darbus veikt par 6 403 607 latiem. Savukārt cenu aptaujā par tiesībām veikt Liepājas tramvaja līnijas sliežu ceļu rekonstrukciju arī uzvarējusi "Skonto būve", kas iesniegusi piedāvājumu par viszemāko cenu - 1 468 792 lati.

Jaunas tramvaja līnijas izbūve Liepājā notika ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu 85% apjomā no kopējās projekta naudas, atlikušos 15% no kopējās summas nodrošināja uzņēmums "Liepājas tramvajs".

Pievieno komentāru

Liepājā