Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā atklāj jaunu mākslas galeriju; skatāma uzņēmēja Ivara Kesenfelda kolekcija

Piektdien, 4. augustā, Zivju ielā 3 durvis ver jauna mākslas galerija "Romas dārzs", informē galerijas vadītāja Astra Dzērve.

Liepājniekiem un pilsētas viesiem skatāma pirmā izstāde "Kolekcija", kas apvieno 20. gadsimta Liepājas mākslinieku darbu izlasi no galerijas kolekcijas, privātpersonu un uzņēmēja Ivara Kesenfelda mākslas darbu krājuma.

Izstādē skatāmi divdesmit piecu Liepājas vecmeistaru darbi – eļļas gleznas, akvareļi, grafikas, zīmējumi. Izstādē varēs gūt ieskatu Liepājas mākslinieku daiļradē, redzēt vēsturisko kontekstu. Daudzveidīgs ir mākslinieku attēloto tēmu loks – izstādē skatāmas ainavas, pilsētas skati, marīnas, sadzīves ainas, klusās dabas, ziedi, pašporteti.

"20. gadsimta vēsturisko notikumu norises ir ietekmējušas cilvēku likteņus, kas atainojas mākslinieku darbos. Dažādas ir Liepājas skarto mākslinieku dzīves gaitas. Augusts Annuss, Jānis Gailis un Kārlis Fridrihs Šaumanis 1944. gadā devušies emigrācijā, zviedru izcelsmes arhitekts K.E. Strandmanis, kura darbi arī iekļauti izstādē, uz dzimteni aizbrauca 1940. gadā," skaidro A. Dzērve

Visvairāk mākslinieku gleznas ietekmējusi Latvijas ainava, tās daudzveidīgie dabas skati. Izstādē skatāmas mākslinieku Otto Tiliņa, Staņislava Dinģeļa, Matīsa Zavicka, Viļa Viduka, Kārļa Lejnieka, Skaidrītes Elksnītes ainavas.

Pilsētas skatus gleznojuši Albīns Dzenis, Zigurds Filics, Egils Brūns un Egils Radziņš, kurš Liepāju attēlojis arī izteiksmīgās grafikās.
Kā īpaši vērtīgi atzīmējami izstādē skatāmie Augusta Annusa un Roberta Stārosta darbi.

Liepājā dzimušā mākslinieka Augusta Annusa (1893-1984) daiļradi pārstāv piecas gleznas. Lielformāta glezna "Kursas zvejnieki" tapusi pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, savukārt pārējās gleznas atceļojušas no ASV un Austrālija un ataino mākslinieka daiļrades posmu emigrācijā.

Īpašas un reti sastopamas ir mākslinieka Roberta Stārosta (1908-1958) gleznas. Izstādē skatāmas divas– "Zirga savaldīšana" un "Pazudušais dēls".

Izstādi papildina Miķeļa Golta glezna no viņa ģimenes kolekcijas un Jāņa Eltermaņa gleznas no viņa meitas Lienes Eltermanes kolekcijas.

"Galerija "Romas dārzs" ir ieinteresēta iegādāties Liepājas mākslinieku darbus," norāda galerijas vadītāja.

Izstāde skatāma galerijas daba laikā otrdienās, trešdienā, ceturtdienās, piektdienās no pulksten 11 līdz 18. Sestdienās no pulksten 11 līdz 16.


Pievieno komentāru

Liepājā