Liepāja arī šogad pretendē uz Zilā karoga iegūšanu

Trešdien, 20. februārī, Liepājas dome, Zilā karoga programmas laikā, Latvijas Vides izglītības fondā iesniedz izvērtēšanai pieteikuma projektu, lai arī šogad Liepāja pretendētu uz Zilā karoga ekosertifikāta iegūšanu pilsētas centra pludmalē, informē pašvaldībā.

Liepāja ik gadus saņem Zilo karogu, jau kopš 2001. gada. Zilais karogs ir kā apliecinājums, ka pludmalē var droši atpūsties, ir labs serviss, ka ūdens ir tīrs un apstākļi atbilst cilvēkam draudzīgai videi.

Sākoties pludmales sezonai gan parka, gan pludmales teritorijā tiks atjaunoti informatīvie stendi, kā arī būs pieejami bukleti, kuros apkopota būtiskākā informācija, kas jāzina pludmales apmeklētājiem un pilsētas viesiem.

"Lai iegūtu Zilo karogu, nepieciešams veikt virkni dažādu pasākumu, t.sk. ūdens kvalitātes pārbaudes, kā arī dažādu informatīvo pasākumu par vides aizsardzību nodrošināšanu. Aicinu visus liepājniekus un pilsētas viesus izmantot Liepājas pludmali, kā lielisku atpūtas iespēju gan ziemā, gan vasarā," mudina domes priekšsēdētāja vietnieks G.Ansiņš.

Zilais Karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas tiek plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Lai iegūtu Zilā Karoga balvu peldvietām ir jāatbilst divdesmit diviem kritērijiem, tie ir sadalīti četrās lielās grupās - vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, drošība.

Lai nodrošinātu neatkarīgu un pilnvērtīgu pieteikumu izvērtēšanu, Zilā Karoga pieteikumus vērtē gan nacionālā žūrija, gan arī žūrija starptautiskajā līmenī.

Šogad nacionālā žūrija pieteikumus izskatīs līdz marta sākumam, kad tos tālāk nodos izvērtēšanai starptautiskajai žūrijai. Rezultātu paziņošana plānota aprīļa beigās.

Pievieno komentāru

Liepājā