Liepājā apstiprina talantīgo bērnu finansiālā atbalsta sistēmu

Liepājas domes sēdē šodien apstiprināts nolikums "Par talantīgo izglītojamo finansiālu motivāciju", kas paredz finansiāli atbalstīt talantīgos bērnus un jauniešus par izciliem mācību sasniegumiem, veicinot viņu tālāku izaugsmi. Šogad pašvaldības budžetā tam paredzēti 8000 latu, informē domē.

Nolikumā noteikta kārtība, kādā pašvaldība atbalstīs Liepājas pilsētas skolu, tostarp arī Liepājas Valsts tehnikuma, mūzikas un mākslas vidusskolu, talantīgo bērnu un jauniešu iespējas piedalīties starptautiskās olimpiādēs, konkursos, nometnēs u.c. aktivitātēs.

Paredzēts arī piešķirt naudas balvas Liepājas vispārizglītojošo skolu 9.-12.klašu skolēniem par izciliem mācību sasniegumiem centralizētajos eksāmenos, kā arī teicamām sekmēm mācību semestros.

Par izciliem sasniegumiem visos valsts centralizētajos eksāmenos paredzēta naudas balva 1000 latu apmērā. Par panākumiem starptautiskās un valsts mācību priekšmetu olimpiādēs, kā arī zinātniski pētniecisko darbu lasījumos iegūto atzinību paredzēta naudas balva līdz 75 latiem, par trešo vietu - līdz 100 latiem, otro vietu - līdz 150 latiem un pirmo vietu - līdz 200 latiem. Par dalību starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādēs paredzēta naudas balva līdz 400 latiem.

Pievieno komentāru

Liepājā