Liepājā apmācīs bērnu zīdīšanas konsultantus 2

Ģimeņu atbalsta centrs "Liepa" ieguvis Latvijas Kopienu iniciatīvas fonda atbalstu projektam "Mamma - mammai", kura īstenošanas laikā no 20.janvāra līdz 30.martam Liepājā notiks zīdīšanas konsultantu un auglības atpazīšanas metožu kursi, kā arī tiks pilnveidots centra aprīkojums, informē ģimeņu atbalsta centra "Liepa" pārstāve Līga Vasara.

"Svarīgākais ieguvums ir iespēja Liepājā apmācīt sabiedriskos zīdīšanas konsultantus, jo pašlaik Liepājas tuvumā tādu nav. Liepājā ik gadu piedzimst ap 900 mazuļu, un viņu vecākiem ir ierobežotas iespējas saņemt palīdzību zīdīšanas problēmu risināšanā. Pasaules pieredze rāda, ka vislabākie rezultāti ir tad, ja jaunajām mammām ir pieejams ne tikai mediķu, bet arī sabiedrisko konsultantu atbalsts," skaidroja Vasara.

Kursus zīdīšanas konsultantiem vadīs starptautiski sertificēta zīdīšanas konsultante Sandra Lase, kas ir viena no vadošajām šīs jomas speciālistēm Latvijā. Kursos tiek aicināti piedalīties gan mediķi, kas vēlas papildināt savas zināšanas, gan cilvēki, kuri vēlas kļūt par sabiedriskiem zīdīšanas konsultantiem. Kursu dalībnieki aicināti pieteikties līdz 16.janvārim.

Auglības atpazīšanas metodes ir noderīgas pāriem ar pazeminātu auglību, lai palielinātu izredzes tikt pie bērniņa. Tāpat tās izmantojamas kā dabīgas kontracepcijas metodes. Kursus vadīs Ģimenes ekoloģijas institūta instruktori. Šo kursu dalībnieki aicināti pieteikties līdz 12.februārim.

Projekta kopējās izmaksas ir 1706 lati, no kuriem 1506 latus piešķīris Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds programmā "Palīdzēsim māmiņai", 150 latus piešķīrusi Liepājas pilsētas dome nevalstisko organizāciju projektu konkursā, bet 50 lati ir SIA "CNFL" ieguldījums.

Ģimeņu centru "Liepa" 2012.gada rudenī izveidoja biedrība "Sabiedrības attīstības centrs", lai Liepājā būtu vieta, kur topošajiem un jaunajiem vecākiem pulcēties un izglītoties.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lapsa

Beidzot Liepājā būs tas, kas ir Rīgā un visur citur civilizācijā.
Barot bērnu ar krūti - tas nav nemaz tik vienkārši un tā ir KRIMINĀLA situācija, ka ne pediatri, ne ģim.ārsti neko nesaprot no zīdīšanas problēmu risināšanas! Dažas vecmātes kaut ko drusku saprot... un - kur tad māmiņai skriet? Pēc dārgā maisījuma, ja nauda jau tāpat nevienam nav lieka!

pirms 8 gadiem, 2013.01.08 10:58

mamma

sabiedriskais zīdīšanas konsultants..nu kronis visam!

pirms 8 gadiem, 2013.01.08 01:03

Liepājā