Liepājā aicina piedalīties sarkanbaltsarkano lentīšu griešanā

Lai radītu svētku sajūtu un stiprinātu latvisko identitāti, gatavojoties Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienai, sākot jau no 4. novembra ikviens iedzīvotājs aicināts iesaistīties publiskā akcijā, lai sagrieztu un salocītu Latvijas karoga krāsas lentītes sev un citiem liepājniekiem, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Nedēļā no 4. novembra līdz 8. novembrim sarkanbaltsarkano lentīšu griešanas un locīšanas akcijā aicinām piedalīties ikvienu liepājnieku kopā ar ģimeni, draugiem vai darba kolektīvu. Piedaloties akcijā, ikvienam būs iespēja sagriezt lentītes gan sev un savai ģimenei, gan tiem, kuri paši dažādu iemeslu dēļ to izdarīt nespēj.

Laikā no 4. līdz 8. novembrim publiskās lentīšu griešanas un locīšanas vietas būs:

Liepājas Latviešu biedrības nams Rožu laukumā 5/6 (katru dienu no plkst. 9:00 – 19:00);

Jauniešu māja Kungu ielā 24 (katru dienu no plkst. 15:00 – 20:00);

Liepājas Universitāte Lielajā ielā 14 (no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 9:00 – 17:00, bet 8. novembrī no plkst. 9:00 – 12:00);

Liepājas pilsētas bibliotēka „Libris” Mirdzas Ķempes ielā 11 (katru dienu no plkst. 11:00 – 18:00).

Iedzīvotāju sagrieztās lentītes svētku nedēļā, no 11. novembra, būs iespējams saņemt gan iepriekš minētajās vietās, gan arī Liepājas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā Rožu ielā 6, Liepājas Olimpiskajā centrā Brīvības ielā 39, Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16, Liepājas teātrī (pirms izrādēm), pilsētas bibliotēkās, Liepājas Reģionālajā slimnīcā, Liepājas domes Sociālajā dienestā E. Veidenbauma ielā 3, Sociālā mājā Flotes ielā 14, kā arī Pensionāru dienas centros Klaipēdas ielā 96a un Ģ. Baloža ielā 1 (iestāžu noteiktajos darba laikos). Lentītes tiks izdalītas arī Liepājas izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri tās sagriezīs gan savām vajadzībām, gan palīdzēs piepildīt arī kopējo lentīšu grozu.

Lai šādu akciju nodrošinātu, Liepājas dome iegādājusies 10 kilometrus sarkanbaltsarkanās lentītes. Liepājas dome Latvijas karoga krāsas lentītes iedzīvotājiem dala jau trešo gadu.

Aicinām arī Liepājas uzņēmējus un tirgotājus nepalikt vienaldzīgiem un iesaistīties kopīgā svētku radīšanā gan noformējot svētku rotā veikalu un kafejnīcu skatlogus, gan iegādājoties sarkanbaltsarkanās lentītes, radot iespēju saviem darbiniekiem un klientiem tās svētku nedēļā nēsāt pie apģērba.

Pie apģērba piespraužamās lentītes logotipa centrālais elements ir stilizēts skaitlis 11 valsts karoga krāsās. Tas atgādina par 1919. gada 11. novembra uzvaru pār Bermonta karaspēku un līdzinās starptautiski atzītajam victory jeb uzvaras simbolam.

Pievieno komentāru

Liepājā