Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā 2018. gads izglītības jomā bijis notikumiem un intensīvām pārmaiņām bagāts

2018. gads izglītības jomā Liepājā ir bijis intensīvs un notikumiem bagāts pārvērtību un izturības pārbaudes gads, kas saistīts ar skolu modernizāciju un apjomīgiem būvdarbiem sešās Liepājas izglītības iestādēs vienlaikus.

2018. gadā izglītības speciālistiem, izglītojamiem un pedagogiem bija jāpiedzīvo arī pagaidu neērtības, pakārtojot skolu modernizācijai pašu galveno – ikdienas mācību procesu un kvalitatīvu zināšanu apguvi, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

2018. gads bijis bagāts ar daudzveidīgiem izglītojošiem pilsētas mēroga pasākumiem, lai pienācīgi sagatavotos pārejai uz jauno kompetencēs balstīto izglītības saturu.

Skolu modernizācijas projekts, kurš tiek īstenots ar Eiropas Savienības fondu atbalstu, līdz 2020. gadam paredz ieguldīt 10 miljonus eiro lielākajā daļā pilsētas vispārizglītojošo skolu. Šogad jau pabeigta Liepājas Raiņa 6. skola un stadions, DALP 5. vidusskola, tuvojas nobeigumam darbi A. Puškina 2. vidusskolā, J. Čakstes 10. vidusskolās un 12. vidusskolā. Galvenie ieguldījumi ir ergonomiskas mācību vides izveidē, jaunos dabaszinātņu kabinetos, IKT risinājumu ieviešanā un aprīkojuma iegādē, sporta infrastruktūras attīstībā.
Arī četri Eiropas Savienības sociālie projekti, kurus koordinē Izglītības pārvaldes speciālisti, ir liels atbalsts Liepājas skolēniem un pedagogiem – gan tiem, kuriem mācībās iet grūtāk (nodrošinot individuālu pieeju), gan jauno talantu attīstībai.

2018. gadā uzsākta Liepājas izglītības iestāžu tīkla sakārtošana, atbilstoši mūsdienu prasībām un arvien sarūkošajam skolēnu skaitam pilsētā. Izveidota Līvupes pamatskola - attīstības centrs, pievienojot skolai speciālo pirmsskolas izglītības iestādi “Cīrulītis”. Šā gada beigās pieņemts lēmums par Liepājas internātskolas likvidāciju, skolas audzēkņus integrējot Liepājas vispārizglītojošās skolās. Izglītības pārvalde šogad sāka ieviest pilotprojektu profesionāli orientētas pamatizglītības programmas izveidei ar jaunu mācību priekšmetu - Jūraszinības 5.–9. klasei.

22 Liepājas skolēni guvuši izcilus panākumus Latvijas mēroga mācību olimpiādēs un ZPD lasījumos, bet Raiņa 6. vidusskolas 12. klases audzēknis Roberts Krists Jaunarājs - Janvāris ieguva 1. vietu Starptautiskā olimpiādē Turcijā. Šogad pavasarī tika sveikti arī 30 vidusskolu teicamnieki. Savukārt par skolēnu sasniegumiem uz Skolotāju dienu tika nominēti 30 Gada skolotāji.

Jaunums ir tas, ka Liepājas Izglītības pārvaldes pārziņā šogad nākušas klāt divas jaunas struktūrvienības bērnu spēju un talantu attīstībai – pārstrukturētais zinātkāres centrs “ZINOO” un “Pozitīvo sajūtu telpa”, par kurām jau saņemtas pozitīvas atsauksmes no liepājniekiem. Savukārt Karostā pie 3. pamatskolas izveidots centrs, kur bērniem pedagogu vadībā pavadīt brīvo laiku arī pēc mācību stundām - sportojot, pildot mājasdarbus utt.

Gada nogalē uz Izglītības pārvaldi pārcelts arī vienotais aukļu reģistrs, kurš tiek pilnveidots un papildināts ar jaunu informāciju vecākiem.

Izglītības pārvalde šogad noorganizēja vairāk nekā 120 dažādus pilsētas mēroga pasākumu skolu jaunatnei, bērnudārzu audzēkņiem un pedagogiem, iesaistot vairāk nekā 50 000 dalībnieku. Lielākie notikumi bija “Karjeras nedēļa”, “Radošuma nedēļa”, 2018. gada augustā Liepājā notika Latvijas izglītības līderu forums sadarbībā ar izglītības uzņēmumu “Lielvārds” “Iespēju tilts”, uz kuru bija pulcējušies vairāk nekā 800 pedagogi no visas Latvijas. Savukārt konferencē “Pieredze un metodes lasītprasmes veicināšanai” izglītojās vairāk nekā 100 pedagogu, jo lasītprasmes veicināšana skolēniem arī ir viena no izglītības prioritātēm jau vairākus gadus.
Latvijas simtgadei par godu koncertzālē “Lielais dzintars” pirmo reizi notika pirmsskolas audzēkņu lielkoncerts “Es esmu Latvija!” - daudziem mazajiem liepājniekiem tā bija pirmā uzstāšanās tik plašai publikai.

Viena no Izglītības pārvaldes prioritātēm gan šogad, gan arī nākamajā gadā ir stiprināt skolēnu un pedagogu kapacitāti un izglītības kvalitāti, lai veiksmīgi ieviestu Liepājas izglītības iestādēs jauno kompetencēs balstīto izglītības saturu. Tam šogad bija veltīti daudzi semināri, konferences, atklātās mācību stundas, pieredzes apmaiņa utt. Šogad uzsākta izglītības iestāžu vadītāju novērtēšana, kuru jau izturējušas divu pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājus.

Ar pašvaldības līdzfinansējumu šovasar algotu darbu bija iespēja strādāt 300 bērniem, bet 21 skolēnu atpūtas nometņu rīkotāji, startējot projektu konkursā, saņēma pašvaldības līdzfinansējumu 34 000 eiro apmērā. Patiecoties Izglītības projektu konkursam, pilsētas izglītības iestādēs īstenoti 22 projekti par kopējo summu 25 000 eiro.

2018. gada septembrī visās Liepājas skolās uzsākta Latvijas simtgades akcija “Skolas soma”, kuras laikā skolēniem ir iespēja bez maksas apmeklēt vairāk kultūras pasākumu un vēsturisku vietu, tikties ar Latvijai nozīmīgām personībām.

Šī gada nogalē skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā Liepājā piedalījās 36 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi, kuri piedāvā savus oriģinālos izstrādājumus. Vislielākā pieredze un noturīgākās tradīcijas SMU veidošanā Liepājā ir Liepājas Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolai, kur šogad darbojas 43 skolēnu mācību uzņēmumi.

Patiecoties pašvaldības stipendiju konkursam, tuvāko gadu laikā Liepājā atgriezīsies arī pirmie izglītotie un augsti kvalificētie jaunie speciālisti, īpaši medicīnas jomā.

Pievieno komentāru

Liepājā