Lielās ielas skvērs Liepājā - kustīgiem, ātri skrejošiem pilsētniekiem

"Te bija jābūt pulcēšanās laukumam, tāpēc bija varianti - vai nu betonēt pilnībā, vai veidot ar pagaidu risinājumiem pasākumu laikā, piemēram, koka plātnēm, vai tā, kā tagad, kas ir zaļāks risinājums," par Lielās ielas skvēra "brāļu kapiem", kā jau iesauktas betona plātņu rindas, skaidro projekta vadītāja Anita Beikule no SIA "Grupa 93". Attālums starp betona plātnēm esot rēķināts pēc vidējā soļa garuma un saskanot ar ideju, ka laukums pilsētas centrā ir "tranzītskvēriņš", ko šķērso daudz steidzīgu pilsētnieku. Nosaukums tam vēl tiks izvēlēts - atklāšanas svinīgajā pasākumā katrs garāmgājējs varēja aizpildīt anketu un piedāvāt savu variantu.

Ainavu arhitekte un projekta līdzautore Iveta Grīniņa atsaucas uz pašvaldības uzstādījumu, ka laukumam jābūt piemērotam lieliem pasākumiem, kuros pulcējas daudz ļaužu, piemēram, jaunā gada sagaidīšanai. "Puķītes nebūs augstākas par zāli, nevajag baidīties droši šķērsot stādījumus, tas ir domāts staigāšanai," aģitē I.Grīniņa. betona plākšņu rindas ir arī tajās vietās, kur varētu veidoties "ziloņtakas", jo steidzīgais pilsētnieks vienmēr cenšas noīsināt maršrutu. Risinājumu viņa vērtē kā eksperimentu, bet gana veiksmīgu. Stādījumi esot zemsedzes, klājsedzes - "ja arī vienu dienu pa to pamīcīsies, pēc tam saņemsies". Ja kādam esot nepieņemami iet cauri puķēm vai pa zālienu, varot izvēlēties platākos celiņus. Arī zāliens pie bērnu rotaļu laukuma esot īpaši izturīgs.

Sastaptā pašvaldības policijas patruļa gan nemācēja atbildēt, vai tiks sodīti tie, kuri bridīs cauri stādījumiem, jo neesot īsti saprotams, vai tas ir laukums, vai apstādījumi. Toties esot skaidrs, ka smēķēt te nedrīkst.

Portāls novēroja, ka skvēra atklāšanās pieaugušie lielākoties izvairās iekāpt zāliena joslās, kas skvērā ir tramvaju sliežu pusē, kāpj tām pāri platākiem soļiem vai tiešām iet apkārt, kamēr bērni skrien pa taisno.

Pievieno komentāru

Liepājā