Lielās ielas skvērā divus kokus nozāģēs

Liepājas domes Vides un veselības daļa apkopojusi publiskās apspriešanas rezultātus par divu potenciāli bīstamo koku (Holandes liepas un zirgkastaņas) nozāģēšanu Lielajā ielā 16 un 18. Rezultāti parāda, ka lielākā daļa respondentu atbalsta šo koku nozāģēšanu, informē Liepājas dome.

Publiskā apspriešana norisinājās no 3. jūnija līdz 17. jūnijam. Apspriešanas laikā pašvaldībā saņemtas 17 elektroniski aizpildītas anketas, kurās 11 respondenti izsaka atbalstu Holandes liepas nozāģēšanai, divi no respondentiem atbalsta daļēji, bet četri respondenti neatbalsta šī koka nozāģēšanu. Zirgkastaņas likvidēšanu atbalsta 12 respondenti, daļēji atbalsta viens, bet noraida pieci.

Respondenti, kuri koku likvidāciju neatbalsta, to galvenokārt pamato ar argumentu, ka koki ir jāsaudzē, bet nozāģēto koku vietā jāstāda jauni. Uz publisko apspriešanu, kas notika 11. Jūnijā, klātienē bija ieradušies četri cilvēki, kuri koku nozāģēšanu neatbalsta.

Pamatojoties uz publiskās apspriešanas rezultātiem, 18. jūnija Apstādījumu uzraudzības komisijas sēdē nolemts atļaut SIA "A–Land" organizēt divu potenciāli bīstamo koku nozāģēšanu. Kokus plānots nozāģēt pēc 30. jūnija. Komisija lūgs Attīstības pārvaldi izskatīt iespēju divu nozāģēto koku vietā iestādīt divus jaunus kokus, piemēram, Amerikas liepu (Tilia americana) vai sudrabliepu (Tilia tomentosa).

Lielās ielas skvēra rekonstrukcijas projekts paredz iestādīt sešus kokus (Alpu zeltlietus 3gab. un Māka ieva 3gab.), iestādīt 243 košumkrūmus un vīteņaugus (Asā spireja 39 gab., Bērzlapu spireja 28 gab., Forzīcija 21 gab., Irbeņlapu fizokarps 19 gab., Veigēlas šķ. 27 gab., Baltais gribonis šķ. 12 gab., Filodelfs 10 gab., Parastā irbene 7 gab., parka rozes ‘Rītausma’ 20 gab. un mežvīteņi 60 gab.). Tāpat projekts paredz ierīkot vasaras puķu dobes 62 m2 platībā, ziemcietes 51 m2 platībā un iedēstīt 1600 sīpolpuķes.

Pievieno komentāru

Liepājā