Lielā ielā būs Administratīvā rajona tiesa 3

2009. gada 1. janvārī darbu reģionos uzsāks administratīvās tiesas. Liepājas birojā vēl ir vajadzīgi divi tiesneša palīgi un viens tiesas sēžu sekretārs. Administratīvās rajona tiesas tiesu nams Liepājā atradīsies Lielā ielā 4, otrajā stāvā.

Liepājā pašlaik ir zināmi trīs tiesneši, apliecina Tiesu administrācijas sabiedrisko attiecību speciālists Gatis Tauriņš. Vēl viens tiesnesis tiek meklēts, šim amatam var pieteikties līdz 21. decembrim.

Uzrāda vājas zināšanas

Liepājā no 12 tiesas darbiniekiem trūkst divi tiesnešu palīgi un viens tiesas sēžu sekretārs. Atlase ir noslēgusies uz divu tiesnešu palīgu, kancelejas vadītāja, trīs tiesas sēžu sekretāru, tiesas sekretāra, tulka un arhivāra vietu.

Uz tiesnešu palīgu amatiem bija pieteikušiem 22 pretendenti, uzrādītie rezultāti bijuši ļoti vāji, neslēpj G. Tauriņš. Jauns konkurss vēl nav izsludināts, tuvākajā laikā tas tikšot darīts. Ar prasībām pretendentiem potenciālie tiesas darbinieki varēs iepazīties Latvijas Tiesu portālā www.tiesas.lv un Tiesu administrācijas mājaslapā www.ta.gov.lv.

“Lai pārliecinātos par topošo tiesas sēžu sekretāru spējām, to uzdevums bija protokolēt tiesas sēdē notiekošo. Diemžēl vairumā gadījumu pārbaudes rezultāti uzrādīja kandidātu vājās latviešu valodas gramatikas zināšanas. Savukārt raksturīgākais tiesnešu palīgu klupšanas akmens bija administratīvo tiesību zināšanu trūkums,” darbinieku atlasi komentē Administratīvās rajona tiesas (ART) priekšsēdētāja Ilze Freimane. “Vienas trešdaļas potenciālo kandidātu motivācija nebija tik liela, lai piedalītos šajās pārbaudēs, savukārt daļa no atlases atteicās, uzzinot tiesas darbinieka atalgojumu,” turpina I. Freimane.

Saīsinās rindas
G. Tauriņš paskaidro, ka ART pieņem tās iedzīvotāju sūdzības, kuras ir vērstas pret valsts un pašvaldības iestādēm. “Galvenokārt tās ir saistītas ar, piemēram, Valsts policijas vai Valsts ieņēmumu dienesta uzliktajiem sodiem, var vērsties pret vietējo būvvaldi,” piemērus min G. Tauriņš.

Tiesu administrācija uzsver, ka ART izvietošana reģionos ļaus būtiski samazināt ilgos administratīvo lietu izskatīšanas termiņus, kas šobrīd sniedzas līdz 2011. gadam. G. Tauriņš lēš, ka, sākot ar 2010. gadu, lietu izskatīšanas termiņi varētu jau būt samērīgi.

Varēs iebraukt ar ratiņiem
ART telpas iekārtotas pēc mūsdienīgām prasībām un sadalītas publiskajā un slēgtajā zonā. Publiskajā jeb tiesas apmeklētājiem pieejamajā zonā atrodas uzgaidāmā telpa, tiesas sēžu zāles, kā arī kabineti tiem tiesu darbiniekiem, kuru pienākumos ietilpst apmeklētāju apkalpošana. Slēgtā zona ir veidota tā, lai nepiederošas personas nedotos vizītē pie tiesneša vai citiem tiesu darbiniekiem. Kustību šajā telpās regulē kontroles sistēma, tas nozīmē, ka iekļūt tajās var tikai ar īpašām identifikācijas kartēm.

Administratīvo tiesu namā ir divas tiesas sēžu zāles ar divām atsevišķām ieejām. Vienu ieeju izmanto tiesas sēdes dalībnieki, otra ieeja, pa kuru tiesas sēdē ienāk tiesnesis, ir savienota ar slēgto zonu. Telpas ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Ievieš elektroniskos spriedumus
ART pakāpeniski ievieš arī spriedumu gatavošanu elektroniska dokumenta formā. Pagaidām spriedumi elektroniskā formā tiek gatavoti tikai Valsts ieņēmumu dienestam. “Ideālā gadījumā būs jānoslēdz līgumi ar katru pašvaldības policiju, ar katru pilsētas būvvaldi un tamlīdzīgi. Izskatās, ka projekts rit veiksmīgi. Prasīsim iestādēm, vai tās ir gatavas pieņemt elektroniskos datumus,” G. Tauriņš atturas nosaukt datumu, kad Administratīvā rajona tiesa varētu pāriet tikai uz elektroniskas formas spriedumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

madamLiepkoks

labākā motivācija tiesu sistēmai - es par algu nestrādāju! man dzīves jēga ir uzturēt taisnīgumu pie dzīvības pat bezcerīgos apstākļos. gan jau radi iztikšanai sametīs :)

pirms 12 gadiem, 2008.12.10 12:35

kandidēju veltīgi

kandidēju uz tiesneša sekretāra amatu - man ir ļoti labas latviešu gramatikas zināsanas, bet motivācija komisijai nepatika. Kad man prasīja, vai zināt, ka maksājam ļoti zemas algas? Atbildēju: tas mani nešokē, labāk zema alga nekā būt bezdarbniekam. Hei, tā izrādās, bija nepareizā atbilde! Vajadzēja motivēt: kā es mīlu mūsu tiesas sistēmu, visu mūžu alku strādāt šai darbā un tamlīdzīgu sviestu! Piedāvā zemu algu un vēl pieprasa nez kādu motivāciju! Sviests kvadrātā!

pirms 12 gadiem, 2008.12.10 11:55

Liepājā