Liek ieklausīties iedzīvotāju viedoklī

Par plašāku iedzīvotāju informētību un līdzdalību Liepājas vēsturiskā centra apbūves jautājumu risināšanā iestājas sabiedriskās organizācijas “Liepājas Zaļais centrs” pārstāve Inese Eistere.

Iedzīvotāju aptauja par Rožu laukumam piegulošo teritoriju apbūvi tika veikta jau 2004. gada martā, pēc Liepājas Zaļā centra iniciatīvas sakarā ar pilsētas Būvvaldes detālā plānojuma pirmās kārtas izsludināšanu šai teritorijai, pastāsta I. Eistere.

Aptaujas mērķis bijis noskaidrot liepājnieku vīziju par pilsētas centru, ko viņi vēlas tajā redzēt. Toreiz Būvvaldei nodotas 373 derīgas anketas. Pēc to analīzes secināts, ka vairākums aptaujāto pilsētas centru grib redzēt kā atpūtas zonu ar strūklakām, soliņiem, puķu dobēm, kafejnīcām, bāriem un spēļu laukumiem bērniem, saglabājot zaļo zonu ar koku stādījumiem.

“Tieši par tādu pilsētas centru savu sajūsmu izsaka pilsētas viesi, tajā skaitā ārzemnieki, uzsverot, ka pilsētas centram arī tā pašreizējā veidolā, koku un zaļumu ieskautam, ar dažādu laikmetu un līmeņu apbūvi, kur skats netiek iesprostots betona monstros, piemīt īpaša aura. Diemžēl būvētāji, projektētāji un atbildīgas amatpersonas to nesaskata,” norāda I. Eistere.

“Turklāt jaunajā būvniecības iecerē uzsvērta individuālā transporta koncentrācija tieši centrā, nevis, kā citās pilsētās, kur centrus slēdz satiksmei un atvēl vietu gājējiem,” viņa uzsver. Lielāko satraukumu izraisot fakts, ka teritorijai nav izstrādāts detālplānojums un arī pašlaik spēkā esošajam pilsētas teritorijas plānam šogad beidzas termiņš. “Gribu noskaidrot, kāpēc tieši šajā laikā vajag uzsākt būvniecību?” jautā I. Eistere.

20. novembrī I. Eistere iesniegusi Būvvaldē vairāk nekā tūkstoš anketu ar domubiedru viedokli par multifunkcionālā centra “Rožu galerija” jauno būvniecības ieceri.

Pievieno komentāru

Liepājā