Līdz aprīlim atliek Lipmana un Zaharjina strīda izskatīšanu par "Liepājas metalurga" akcijām

Rīgas apgabaltiesa līdz 17.aprīlim šodien atlika lietas izskatīšanu civilstrīdā starp uzņēmēju Kirovu Lipmanu un Sergeju Zaharjinu par īpašuma tiesībām uz 11,5% "Liepājas metalurga" akciju. Kā informē apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, lietas izskatīšana tika atlikta paskaidrojumu sniegšanai, jo lietā tika iesniegti prasības papildinājumi.

Šīs lietas izskatīšanu pēc būtības tiesa sāka pagājušā gada 14. septembrī. Tai pašā tiesas sēdē tika noraidīts Zaharjina pārstāves Sintijas Radionovas pieteikums atcelt apķīlājumu minētajām akcijām.

Lipmana pārstāvis advokāts Pāvels Rebenoks tiesā skaidroja, ka Lipmans, ceļot prasību pret Zaharjinu, vēlas atgūt no viņa 11,5 procentus jeb 1 950 550 "Liepājas metalurga" akciju 1,95 miljonu latu vērtībā. Šīs akcijas prasītājs atbildētāja valdījumā uz laiku esot nodevis 2003. gada 24. septembrī, pārskaitot tās Zaharjina vērtspapīru kontā.

Tas darīts tāpēc, ka "Liepājas metalurgam" bijuši lieli modernizācijas plāni, bet akcionāru sastāvs – ļoti sadrumstalots. Ņemot vērā minēto, abi uzņēmēji mutiski vienojušies, ka Lipmans savas akcijas uz laiku nodos Zaharjina valdījumā, lai Zaharjins vienpersoniski varētu tikties ar sadarbības partneriem un kontrolēt visus uzņēmuma attīstības projektus, skaidroja Rebenoks.

Pēc advokāta teiktā, Lipmans nekad neesot nodevis Zaharjinam īpašuma tiesības uz saviem 11,5 procentiem "Liepājas metalurga" akciju, bet tikai uzticējis Zaharjinam pārvaldīt šīs akcijas līdz brīdim, kad būs veiksmīgi noslēgusies "Liepājas metalurga" ražošanas procesa modernizācija.

2009. gadā Lipmans sācis atprasīt it kā sev piederošās akcijas, jo "Liepājas metalurga" vadība publiski paziņojusi, ka uzņēmuma modernizācija pabeigta. Tomēr Zaharjins atteicies Lipmanam akcijas atdot, skaidroja Rebenoks.

Lipmana procesuālie oponenti uzdeva Rebenokam dažādus jautājumus, tostarp viņi vēlējās uzzināt, vai Lipmans bieži slēdz vairāku miljonu vērtus darījumus, neparakstot nekādus dokumentus, bet tikai vienojoties mutiski. Rebenoks atbildēja, ka neredz nekādus šķēršļus šādai praksei, ja vien darījuma partneri viens otru uzskata par godprātīgiem un uzticamiem.

Kā ziņots, Zaharjins intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" iepriekš norādīja, ka šī tiesvedība viņam esot pārsteigums, tomēr vienlaikus Zaharjins to atbalsta. "Varbūt pat labi, ka tiesa izšķir šo lietu un pieņem juridiski pamatotu lēmumu," sacīja Zaharjins, norādot, ka patlaban akciju cena ir daudz augstāka nekā 2003. gadā.

Prasības lietā atbildētāja statusā nonākušais akcionārs laikrakstam skaidroja, ka Lipmans ap 2000. gadu izvēlējies attīstīt farmācijas biznesu un kļuvis par "Liepājas metalurga" pasīvo akcionāru, aizejot malā no aktīvās koncerna darbības. "Vienojāmies arī par akciju paketes sadali, un mūsu ceļi šķīrās," sacīja Zaharjins.

Jau ziņots, ka 2012. gada maija sākumā "Liepājas metalurga" akcionāri nolēma 2011. gada 2,47 miljonu latu peļņu novirzīt ilgtermiņa kredīta segšanai, liecināja uzņēmuma paziņojums "NASDAQ OMX Riga".

Uzņēmuma akcionārs Lipmans bija ierosinājis akcionāru sapulcei "Liepājas metalurga" saimnieciskās darbības pārskata gada peļņu novirzīt izmaksai akcionāriem, taču akcionāru sapulce nolēma atbalstīt valdes priekšlikumu peļņu novirzīt ilgtermiņa kredīta segšanai.

Lipmans biznesa portālam "Nozare.lv" pauda pārliecību, ka "uzņēmumu izzog", jo daudzus gadus "Liepājas metalurgs" strādājis ar peļņu, bet dividendes nav maksātas. Viņš arī neesot pārliecināts, vai uzņēmumam tiešām bijušas nepieciešamas valsts garantijas un kredīti modernizācijai.

"Liepājas metalurga" padomē darbojas Sergejs Zaharjins, Aleksejs Zaharjins, Lipmans, Māris Pomerancis, Andris Deniņš un Guntis Vilnītis.

Jau ziņots, ka "Liepājas metalurga" konsolidētā neauditētā peļņa 2011. gadā bija 2,3 miljoni latu, liecina biržā "NASDAQ OMX Riga" publicētais neauditētais 2011. gada pārskats.

2010. gadā kompānija bija strādājusi ar septiņu miljonu latu zaudējumiem.

"Liepājas metalurga" grupā ir vairāki uzņēmumi, tostarp AS "Liepājas osta LM", SIA "Sporta klubs Liepājas metalurgs", SIA "Ledus halle "Liepājas metalurgs"" un SIA "Rūķis LM".

Pievieno komentāru

Liepājā