Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lems par investīcijām paredzēto 2,9 miljonu eiro iekļaušanu Liepājas pašvaldības budžetā

Liepājas dome ceturtdien, 15. februārī, lems par investīcijām paredzēto 2,9 miljonu eiro iekļaušanu Liepājas pašvaldības 2018. gada budžetā, informēja pašvaldībā.

Pēc piesaistīto finansistu veiktajiem un budžeta komisijas apstiprinātajiem aprēķiniem, investīcijas sadaļa, kura pievienojama Liepājas pašvaldības 2018. gada budžetam, sasniedz 2,9 miljonus eiro, intervijā "Rietumu radio" atklāja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš ("Liepājas partija").

Viņš paskaidroja, ka kopējais budžeta apjoms, līdz ar plānotajām izmaiņām, ir 102 660 371 eiro.

Lielākā daļa no investīcijām pieejamajiem līdzekļiem tiks novirzīti pilsētas infrastruktūras attīstībai. "Infrastruktūras uzlabošanai paredzēti 83,5% no šīs summas, izglītības nozares jautājumiem ieguldīti tiks 9,7%, sociālās aizsardzības sfērā 4%, kultūras nozarē 4%, sporta nozarē 4% un 2,3% tiks novirzīti veselības aprūpei," atklāja domes priekšsēdētāja vietnieks.

"Atsaucoties uz iedzīvotāju sūdzībām un turpinot iepriekšējos gados piekopto praksi, 590 000 eiro no infrastruktūras attīstībai paredzētās budžeta summas tiks ieguldīti iekškvartālu brauktuvju atjaunošanai. Šogad rekonstruēti tiks 2,2 kilometri pašvaldībai piederošo iekškvartālu posmu, kas skar teju visu pilsētas teritoriju," norādīja Ansiņš.

Viņš piebilda, ka vairāku gadu garumā tiek veikts darbs pie grants ceļu pakāpeniskas asfaltēšanas. Šogad seguma maiņa tiks veikta Elizabetes ielā, Dārza ielā, Pupu ielā un Arnolda ielā.

Pēc pērn piedzīvotajām kardinālajām klimata izmaiņām, pašvaldība krietni lielāku vērību vērš lietus ūdens savākšanas sistēmu uzlabošanai. Aptuveni 260 000 no investīcijām paredzētajiem līdzekļiem tiks novirzīti šim mērķim, galvenokārt koncentrējoties uz akūtākajiem punktiem, kas ir Jūrmalas parks, Graudu un Vītolu ielu krustojums, kā arī Republikas iela un Ģimnāzijas iela.

Daļa investīcijas līdzekļu tiks novirzīti lidostas infrastruktūras uzlabošanai. "Lai nodrošinātu pilnvērtīgu lidostas funkcionētspēju, drošības pakalpojumus un garantētu lidostas attīstības iespējas nākotnē, nepieciešams izveidot degvielas uzpildes staciju un paplašināt atlidošanas terminālu. Pie tā šogad tiks strādāts," sacīja Ansiņš.

Viņš arī atklāja, ka vairāk nekā 100 000 eiro paredzēti pludmales glābšanas stacijas rekonstrukcijai. Tāpat līdzekļi novirzīti tiks ielu seguma maiņai, krustojumu pārbūvēm, trotuāru atjaunošanai un izbūvei, zaļo zonu sakārtošanai un bērnu rotaļlaukumu izveidei.

Pievieno komentāru

Liepājā