"Lauma Lingerie": Neprognozējamie elektroenerģijas tarifi apdraud investīciju ieplūšanu Latvijas uzņēmumos 2

Elektroenerģijas tarifa pieaugumam Latvijā ir jābūt samērīgam un prognozējamam, pretējā gadījumā varētu tikt apdraudēta investīciju ieplūšana Latvijas ražošanas uzņēmumos, "Rietumu Radio" atzina uzņēmuma "Lauma Lingerie" valdes priekšsēdētāja Linda Matisone. Viņa uzskata, ka uzņēmuma "Liepājas Metalurgs" prasība valdībai pārskatīt obligātās iepirkumu komponentes (OIK) maksājumus ir pamatota.

Kā informēja Matisone, "Lauma Lingierie" elektroenerģijas izmaksu proporcija kopējā produkcijas pašizmaksā nav tik liela kā "Liepājas Metalurgā", taču "jebkurā gadījumā tarifs ietekmē produkcijas cenu". "Elektroenerģijas tarifa pieaugumam ir jābūt prognozējamam, samērīgam, un arī mūsu uzņēmums gaida kādus risinājumus no valdības. Pretējā gadījumā varētu tikt apdraudēta investīciju ieplūšana Latvijas ražošanas uzņēmumos," sacīja Matisone, norādot, ka vēl ir daudz darba, lai uzņēmējdarbības vidi Latvijā padarītu investoriem pievilcīgāku.

Runājot par veicamajiem uzdevumiem uzņēmējdarbības vides sakārtošanai, Matisone sacīja, ka "ir jāsalīdzina Latvijas nodokļu slogs ar citām valstīm, jo pašlaik tas ir pietiekami augsts".

Kā aktuālu problēmu "Lauma Lingerie" vadītāja minēja arī ēnu ekonomiku, kuras apkarošanā un situācijas uzlabošanā valsts institūcijām būtu jāiegulda liels darbs. Šī problēma, kā atzina Matisone, ir ļoti aktuāla veļas ražošanas nozarē un Liepājā, kur strādā daudzi veļas šūšanas uzņēmumi.

Liela daļa no tiem, kā atzina Matisone, atrodoties tā dēvētajā pelēkās ekonomikas zonā jeb grēko ar nodokļu nomaksu, līdz ar to konkurence, piemēram, ar "Lauma Lingerie", kas godīgi maksājot nodokļus, neesot vienlīdzīga. Pagājušajā gadā "Lauma Lingerie" vadība, rakstot vēstules, par šo problēmu esot informējusi Valsts ieņēmumu dienestu.

Uz jautājumu, vai šīs problēmas risinājumā iesaistās Latvijas Veļas ražotāju asociācija, kuras vadītājas Jurijs Hadarovičš ir "Saskaņas centra" Liepājas mēra amata kandidāts, Matisone atbildēja noliedzoši. Viņa norādīja, ka nodokļu maksāšanas jomā nekādas asociācijas aktivitātes nav manījusi.

"Lauma Lingerie" ir viens no lielākajiem veļas ražotājiem Baltijā. Pašlaik uzņēmumā strādā 259 darbinieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lauma jau reiz teju nogāja pa burbuli, izdarījuši secinājumus.

pirms 8 gadiem, 2013.02.07 18:19

kaspars

No vismaz labi ka Lauma neprasa palīdzību valstij, kā Metalurgs:)

pirms 8 gadiem, 2013.02.07 16:54

Liepājā