Ļauj sevi pārbaudīt tumsā 1

Lai izglītotu sabiedrību par vājredzīgu un neredzīgu cilvēku izjūtām un vāktu ziedojumus skanoša “žurnāla” izdošanai, Liepājā viesojās “Tumšais treileris”. Trešdien neredzīgie uzrunās autoskolu instruktorus.

“Katram apmeklētājam dodam citu uzdevumu,” pastāsta “Tumšā treilera” gide Ieva Rumpe, neredzīga meitene no Rīgas. “Liekam saskaitīt, cik monētu ir iedots, citam tās jāsaliek aplīšos pēc lieluma, vēl arī grāmata jāatrod. Cits to izdara pāris minūtēs, citam paiet pat desmit. Pati cenšos katru lietu nolikt vienā, noteiktā vietā, tad atceros, kur tās atrast,” skaidro I. Rumpe.

Neredzīgo atbalsta programma “DIA:logs” kopā ar Latvijas notāriem un Ideju foruma bibliotēku gatavojas audiokasetēs izdot “žurnālu”, pastāsta projekta vadītāja redaktore Kristīna Soloha. Šim mērķim vēl nepieciešami 4500 latu. Ziedot var arī portālā “Ziedot.lv”.

“Liepājā jau ir ļoti daudz darīts, lai cilvēki ar balto spieķi varētu šķērsot ielas bez pavadoņa, ir ierīkoti luksofori ar skaņas signāliem. Bet daudzi neredzīgie vienatnē tomēr vēl neuzdrošinās doties tālāk no mājām, jo šoferi Liepājā ne visai respektē gājēju pārejas,” saka Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis.

Inga un Alise, kuras jau pamēģinājušas treilera tumsā atrast grāmatu, atzīst, ka sajūta bijusi mazliet dīvaina, bet gan viena, gan otra tūlīt pēc paviesošanās treilerā izrāda gatavību pavadīt tumšajā telpā draudzeni, kurai bail no tumsas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā