Latvijas sieviešu izlase Eiropas čempionātā spēlēs pret Poliju, Grieķiju un Ungāriju

Notikusi 2009. gada Eiropas sieviešu basketbola čempionāta apakšgrupu turnīra izloze, kurā noskaidrojās arī Latvijas sieviešu valstsvienības pretinieces. Latvijas izlase savas spēles aizvadīs Liepājā.

Latvijas izlase spēlēs B apakšgrupā kopā ar Poliju, Grieķiju un Ungāriju. Šīs grupas komandas pirmā posma spēles aizvadīs Liepājā.

Pirmo spēli Eiropas čempionātā Latvijas basketbolistes aizvadīs 7.jūnijā ar Polijas valstsvienību. 8.jūnijā Latvija mērosies spēkiem ar Ungāriju, bet dienu vēlāk latvietes cīnīsies pret Grieķiju.

A apakšgrupā salozēja Spāniju, Čehiju, Slovākiju un papildus kvalifikācijas turnīra A grupas uzvarētājas, C apakšgrupā spēlēs Krievija, Turcija, Lietuva un Serbija, bet D apakšgrupā savā starpā cīnīsies Baltkrievija, Francija, Izraēla un papildus kvalifikācijas turnīra B grupas uzvarētājas.

Priekšsacīkšu A un B apakšgrupas spēlēs Liepājā, bet C un D apakšgrupas izlases cīnīsies Valmierā. Otrā posma turnīri un izslēgšanas spēles notiks Rīgā.

Otrajā posmā, kurā iekļūs 12 labākās komandas, E grupu izveidos A un B apakšgrupu trīs labākās komandas, savukārt F apakšgrupā spēlēs C un D grupas trīs spēcīgākās valstsvienības.

Papildus kvalifikācijas turnīrs, kurā noskaidrosies atlikušās divas finālturnīra dalībnieces, notiks 2009.gada janvārī. A apakšgrupā spēlēs Ukraina, Bulgārija un Vācija, bet B apakšgrupā - Itālijas, Beļģijas un Horvātijas valstsvienības.

Pēc divu apļu turnīra Eiropas čempionātam kvalificēsies tikai grupu uzvarētājas.

Eiropas čempionāts basketbolā trijās Latvijas pilsētās - Rīgā, Liepājā un Valmierā - norisināsies no 2009.gada 7. līdz 20.jūnijam.

2007.gada Eiropas čempionātā, kurā Latvijas ierindojās ceturtajā vietā, no 2009.gada turnīra pirmā posma pretiniecēm spēlēja vienīgi Grieķijas izlase, kas ieņēma 13.vietu.

2005.gadā Latvijas valstsvienība palika sestajā vietā, Polijas izlase ierindojās septītajā vietā, bet grieķietes turnīru noslēdza desmitajā vietā.

Ungārijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīros pēdējo reizi spēlēja 2003.gadā, ierindojoties desmitajā vietā.

Pievieno komentāru

Liepājā