Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Pasts izdos pastmarku "Liepājas osta"

Piektdien, 23.augustā, Latvijas Pasts organizē pirmās dienas zīmogošanu un prezentāciju jaunākajai pastmarkai Liepājas osta, kas ir trešā pastmarka sērijā Latvijas ostas. Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta Liepājas domē, Rožu ielā 6, no plkst.9 līdz 17, informē pastā.

Savukārt pastmarkas prezentācijā, kas plānota plkst.13, piedalīsies Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Jānis Lapiņš un Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs.

Pastmarkas Liepājas osta nominālvērtība ir 0,98 Ls un 1,39 eiro, kas atbilst ierakstītas vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā.

Pastmarkas tirāža ir 30 000 eksemplāru.

Pastmarkas dizaina autors mākslinieks Ģirts Grīva jaunākajā pasta vērtszīmē attēlojis Liepājas tirdzniecības kanālu ar kuģu piestātni; fonā iekļauts arī loču tornis un Liepājas bāka, bet priekšplānā redzams ostas pilsētu raksturojošais simbols - enkurs. Savukārt pirmās dienas aploksnē atainota Liepājas ostas rūpnieciskā vide, tirdzniecības kanāls un Karostas tilts; aploksnes fonā - Liepājas Ziemeļu mols.

Speciālajā pirmās dienas zīmogā grafiski attēlots Liepājas ostas logotips.

Trešās lielākās Latvijas ostas - Liepājas ostas - galvenā darbība orientēta uz eksporta un tranzīta pakalpojumu nodrošināšanu. Liepājas osta ir neaizsalstoša, tāpēc ostas 80 piestātnēs visu gadu norit intensīva beramkravu, lejamkravu un ģenerālkravu pārkraušana.

2012.gadā Liepājas ostā pārkrauts rekordaugsts kravu apgrozījums - gandrīz 7,5 miljoni tonnu kravu. Liepājas osta savu darbību kā tirdzniecības osta atsāka 1992.gadā, savukārt rakstos pirmo reizi osta Liepājas teritorijā pieminēta 1263.gadā, kad tā dēvēta par Līvas ostu un bijusi bīskapa īpašums.

Latvijas Pasts pastmarku sērijā Latvijas ostas iepriekš izdevis divas pastmarkas - Ventspils brīvosta (2012) un Rīgas brīvosta (2011).

 

Pievieno komentāru

Liepājā