Latvijas Metālmūzikas Gada balvas 2014 "Gada mūziķis" – Armands Alksnis

Piektdien, 16. janvāra vakarā Rīgā, klubā "Melnā Piektdiena", notika ikgadējās Latvijas Metālmūzikas Gada balvas 2014. ceremonija, kurā laurus plūca roksāgas "Senā Kursa" autors Armands Alksnis, iegūstot pat divas balvas nominācijā "Gada mūziķis" vienu pēc klausītāju un žūrijas vērtējuma, otru no Latvijas Kultūras ministrijas.

Armanda Alkšņa sacerētais konceptalbums "Roksāga: Senā Kursa" tika nominēts Metālmūzikas Gada balvai 2014.

Šo stāstu no senākām sāgām vispirms literāri apstrādājis un sakārtojis divpadsmitā gadsimta islandiešu pazīstamākais autors Snorri Sturlusons, vēlāk to par akurātu atzinuši mūsdienu vēsturnieki, bet Armands Alksnis uz tā pamata būvējis savas apjomīgās "Roksāgas: Senā Kursa" sižetu. Tas izklāstīts 25 dziesmu veidā, kuras katra sarakstīta no sava personāža skatpunkta - interesants un latviešu mūzikā reti izmantots paņēmiens. Roksāgas brīvdabas uzvedums tika izspēlēts 2013.gadā Grobiņa, vikingu starptautiskā vikingu festivāla "Seeburg" noslēgumā.

Albuma tapšanai, roksāgas autors bija pieaicinājis veselu plejādi instrumentālistu un vokālistu. Egila partijas izpilda Ivo Fomins, Torolfa loma tikusi Jānim Buķelim, memmesdēliņu Loķi tēlo Andris Ērglis, bet kuršu meiteni Mari, kas drīzāk gatava doties līdzi vīrišķīgajam laupītājam, - Paula Dukure. Tomēr visneaizmirstamāko iespaidu ar savu spēku un pārliecību atstāja Aivars Brīze dieva Odina lomā.. . Brīvdabas uzvedumā piedalījās arī Grobiņas JTDK "Spararats" un vēstures restaurācijas klubu dalībnieki no visas Latvijas.

Informāciju sagatavoja
Valērijs Liepa

Pievieno komentāru

Liepājā