"Latvijas Gāze" par nepilnu 171 000 latu palielina prasības summu lietā par parāda piedziņu no "Liepājas metalurga"

"Latvijas Gāze" par 170 898 latiem palielinājusi prasības summu lietā par parāda piedziņu no finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs", informē tiesneša palīdze Marika Jankovska.

Prasītājs iesniedzis pieteikuma grozījumus, palielinot prasības apmēru līdz 2 207 710 latiem līdzšinējo 2 036 812 latu vietā. "Liepājas metalurgs" lūdzis paskaidrojumus par iesniegtajiem grozījumiem, tādēļ šodien plānotā tiesas sēde šajā lietā atlikta līdz 18.septembrim.

Kā ziņots, tiesā par parāda piedziņu no "Liepājas metalurga" vērsusies gan "Latvijas Gāze", gan AS "Latvenenergo".

"Latvenergo" prasību plānots skatīt 12.septembrī.

"Latvenergo" prasības summu tiesa neatklāj, jo tā nav minēta lēmumā par lietas ierosināšanu. "Latvenergo" prasa piedzīt arī tiesas izdevumus, bet abas kompānijas prasa tiesu piemērot atbildētājam prasības nodrošinājumu.

"Latvijas Gāzes" preses sekretārs Vinsents Makaris uzsvēra, ka, ņemot vērā kreditoru kluba, tostarp Valsts kases un valstij piederošo uzņēmumu lūgumu, kā arī "Liepājas metalurga" tehnoloģisko iekārtu specifiku, neraugoties uz parādu, "Latvijas Gāze" turpina nodrošināt minimālo nepieciešamo dabasgāzes apjomu "Liepājas metalurgam". "Latvijas Gāze" neesot kreditoru klubā, teica Makaris.

Kā ziņots, 25.aprīlī Kurzemes apgabaltiesa apmierinājusi "Latvenergo" pieteikumu par prasības pret "Liepājas metalurgu" parāda 962 084,56 latu apmērā piedziņas nodrošināšanu. Tiesā prasītais parāds ir par AS "Liepājas metalurgs" 2013.gada janvārī un februārī patērēto, bet tikai daļēji apmaksāto elektroenerģiju. Ierosinot lietu, tiesa pieņēmusi lēmumu nodrošināt "Latvenergo" prasību, uzliekot ķīlu "Liepājas metalurgam" piederošajām AS "Liepājas osta LM" akcijām parāda summas apmērā.

Pievieno komentāru

Liepājā