Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latviešu un Kubaņas kazaku asinis aktrisi Sigitu Jevgļevsku izveidojušas kā "no cita māla". Izrādās, šis materiāls viņai tuvs citā dzīves jomā

Iemesls tādai lirikai ir atklājums, ka Sigita ir ne tikai pazīstama Liepājas teātra un kino aktrise, kura labprāt koncertē un kuplina dažādus pasākumus. Pārsteidz, ka jaunās sievietes saknes ir tik plaši sazarotas, tāpat vienaldzīgu neatstāj viņas hobijs – melnā keramika. Desmit gadu laikā izgatavoto māla trauku skaits pašai nešķiet pārāk svarīgs, tikmēr liepājniekiem un pilsētas viesiem, kuri par tiem jūsmojuši izstādēs, grūti iedomāties, ka šis skaistums top parastas trīsstāvu mājas parastā virtuvē.

Māla izstrādājumu dzimšanas datus Sigita nemēdz iemūžināt. Trauku nudien bijis daudz, tomēr gadoties, ka pat pērles aizķeras mājās. Ja nu dāvanas saņēmējs vai pircējs padomā, ka tas ir aizvēsturisks? Arī to, kad izdevusies pirmā vāzīte, māksliniece nav piefiksējusi, iespējams, tas noticis 2010. gadā.

Ja kāds jautā, vai Sigita nav par keramiķi pārtapusi, viņa atbild nešauboties: prioritāšu saraksta pirmajā vietā viennozīmīgi ir teātris, bet no izrādēm brīvajā periodā izteikti hobiji ir dziedāšana koncertos un trauku veidošana. “Patiesībā fiziski tas nebūt nav viegli, jo mālu nevirpoju, bet mīcu ar rokām. Tepat virtuvē uzlieku uz galdauta koka dēlīti un veidoju materiālu līdz perfektai formai, bet šā procesa uzsākšanai ir ļoti jānobriest. Šķiet, ka pēdējā laikā cilvēki noskaņoti sevišķi merkantili. Ne viens vien ar aizdomu ir prasījis: nu cik tad ātri var tādu trauku uztaisīt? Godīgi atbildu, ka nezinu, jo līdz gatavībai ir vairākas stadijas. Ķeros klāt tikai tad, ja zinu, ka ir brīvas vairākas dienas. Citādi traukam nebūtu skaistā gluduma un spīduma. Pēc formas izveidošanas jāļauj drusciņ apžūt, tad trauka sienas līdzina, apgriež maliņas, atkal pažāvē un pulē. Šajā stadijā pusfabrikāts ir trausls kā sakaltusi smilšu kaudzīte.”

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 27. jūnija numurā!

Pievieno komentāru

Liepājā