Latviešiem vajag savu varoņstāstu

Tieši to pierāda kinofilma "Rīgas sargi", kas kļuvusi par visu laiku skatītāko filmu Latvijā. Arī Liepājas kinoteātrī "Balle" biļetes šonedēļ ne visi paspēja nopirkt un ažiotāža pie kasēm turpinās visu dienu, portāls pārliecinājās kinoteātrī otrdien.

Filmu kinoteātrī "Balle" demonstrē jau kopš piektdienas, tomēr pieprasījums pēc biļetēm nemazinās. Uz kino nāk gan jauni, gan veci, ģimenes un pa vienam. Nebija tāda, kurš pēc filmas apmeklējuma teiktu, ka nav paticis. Dzirdējām iebildes par vēsturisku faktu neprecīzu atspoguļojumu, tomēr par patikšanu strīdu nebija. "Aizkustināja mani šī filma, ļoti," portālam uzsvēra pensionāre Astrīda, kura uz kino pēdējo reizi bijusi PSRS laikā. Pie kasēm atbildes bija visnotaļ līdzīgas. "Šī filma jāredz. Tas taču mūsu kino. Latviešu filma. Par Latviju, par mūsu brīvību," atbildēja gan jaunāki, gan vecāki cilvēki.
Kopš pagājušā gada 11.novembra, kad Latvijā tika uzsākta "Rīgas sargu" demonstrēšana, līdz šā gada 6. janvārim kinodarbu noskatījušies 139 442 skatītāji. Līdz ar to ir apsteigts kinofilmas "Titāniks" sasniegums - 138 146 skatītāju filmas demonstrēšanas laikā visā Latvijā.
Atsaucoties skatītāju vēlmēm, "Rīgas Kultūras aģentūra" turpina filmas "Rīgas sargi" demonstrēšanu kinoteātrī "Rīga" un "K.Suns" gan dienas, gan vakara seansos, kā arī citur Latvijā. Turklāt ir uzsāktas pārrunas ar latviešu biedrību Īrijā par filmas demonstrēšanu šajā valstī, aģentūrai LETA vēstī  filmas izplatītāju - Rīgas Kultūras aģentūras - mārketinga vadītājs Ivars Jakovels
Režisora Aigara Graubas spēlfilma "Rīgas sargi" stāsta par 1919.gada notikumiem. Pirmais pasaules karš ir beidzies. Mārtiņš, kuru tēlo aktieris Jānis Reinis, ir noguris un tikko atgriezies no Pirmā pasaules kara, kur viņš sevi pierāda kā drošsirdīgu un labu karavīru. Pēc daudziem gadiem, kas pavadīti karojot svešumā, viņš atgriežas Latvijā pie līgavas Elzas. Viņš nenojauš, ka izšķirīgā cīņa - gan par Elzas sirdi, gan par jaundibināto Latvijas valsti - vēl tikai priekšā.
Vācu karaspēks krievu virsnieka Pāvela Bermonta vadībā grasās sagrābt Rīgu, un šķiet, ka vienīgā Latvijas cerība iepretī vācu pārspēkam ir sabiedroto valstu atbalsts. Taču Mārtiņš ar saujiņu drošsirdīgo ir gatavs cīnīties. Rīgas sargu varonība nostiprina ticību Latvijas valstij gan pašu zemē, gan ārvalstīs.

Pievieno komentāru

Liepājā