Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Latvenergo" sagaida, ka "Liepājas metalurgs" neatkāpsies no līguma saistībām

AS "Latvenergo" pilda savas saistības pret AS "Liepājas metalurgs" un sagaida, ka arī ražotājs neatkāpsies no līguma saistībām, par šādu pozīciju pēc sāktajām sarunām biznesa portālu "Nozare.lv" informēja energokompānijas preses sekretāre Ivita Bidere.

Līdz šim visas maksājumu saistības ir izpildītas.

Kā norāda "Latvenergo", obligātā iepirkuma komponentes (OIK) ir neatņemama regulārā maksājuma sastāvdaļa, ko nosaka pastāvošā likumdošana, bet savlaicīga rēķina nemaksāšana ir līdzvērtīga parādam, kura pieaugumu bez papildu garantiju saņemšanas energokompānija nav gatava pieļaut.

"Dialogā ar "Liepājas metalurga" pārstāvjiem ir uzsvērts, ka "Latvenergo" arī turpmāk strādās atbilstoši uzņēmumā pieņemtajai kredītu kontroles politikai, primāri meklējot abpusēji izdevīgus risinājumus," norāda energokompānija.

Tā arī uzskata, ka diskusija par OIK izmaiņām nākotnē ir saprotama, taču tā neatceļ pienākumu apmaksāt pašreizējos rēķinus.

Vienlaikus "Latvenergo" norāda, ka energokompānijai, līdzīgi kā citām ieinteresētajām pusēm, patlaban ir svarīgi rast pilnvērtīgu skatījumu un pārliecību par "Liepājas metalurga" esošo, kā arī turpmāko finansiālo stabilitāti, vērtējot to kontekstā ar savlaicīgu abu pušu līgumattiecību izpildīšanu un turpināšanu.

Patlaban "Liepājas metalurgam" rēķinos par elektroapgādes pakalpojumu ir iekļautas OIK, kas stājās spēkā 2012.gada 1.aprīlī un kas sedz "Latvenergo" izdevumus par 2011.gadu, iepērkot koģenerācijā un no atjaunojamajiem energoresursiem saražoto elektrību.

Pievieno komentāru

Liepājā