Lāpu gājiens pievērš uzmanību AIDS upuriem

1. decembrī, Starptautiskajā AIDS upuru piemiņas dienā, pēc svētbrīža Liepājas Krusta baznīcā notika lāpu gājiens uz 1. Rokkafejnīcu, kuras laukumā tika no svecītēm izveidota piemiņas zīme.

Pēc Liepājas pilsētas domes Sabiedrības veselības daļas sniegtās statistikas HIV gadījumu skaits Latvijā sasniedzot 4000, bet Liepājā pārsniedzot 70.

Liepājas Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta vadītājs Ainārs Grīslis spriež, ka galvenokārt HIV infekcija šobrīd izplatās intravenozi lietojot narkotikas. Turklāt arvien samazinoties inficēto vidējais vecums. Šobrīd tas ir 20-25 gadi. Palīdzības punktā, kas atrodas uz dzelzceļa stacijas perona, zem tilta, anonīmi var mainīt izlietotās šļirces pret sterilām, kā arī nodot asinis analīzēm uz HIV. Tālr. 63416343.

HIV infekcija tiek pārnesta ar asinīm, piemēram, izmantojot inficēta cilvēka šļirci vai nonākot saskarē ar inficētām asinīm, dzimumakta laikā, ja netiek lietots prezervatīvs. Bērns var inficēties no mātes grūtniecības, dzemdību vai zīdīšanas laikā.
67543777 - AIDS diennakts uzticības tālrunis.

Pievieno komentāru

Liepājā