Laipu un divus putnu novērošanas torņus pie Liepājas ezera oficiāli atklās jūlija sākumā 2

Kohēzijas fonda finansētā projekta laikā pie Liepājas ezera topošo divu putnu novērošanas torņu un vairāk nekā 400 metrus garās pastaigu laipas oficiālā nodošana ekspluatācijā, visticamāk, notiks jūlija sākumā, kā iepriekš plānots, "Rietumu Radio" informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes Reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors Andris Maisiņš.

Laipas būvniecības darbi Lauku ielas galā pie Liepājas ezera jau ir pabeigti, un kopš maija sākuma vairākas nedēļas laipa bija atvērta apmeklētājiem un jau kļuvusi par liepājnieku iemīļotu pastaigu vietu. Taču pagājušajā nedēļā pēc būvuzrauga iebildēm par to, ka objekts vēl nav nodots ekspluatācijā, taka apmeklētājiem slēgta - pie tās sākuma novietots žogs.

Kā informēja Maisiņš, taku atvērs tad, kad pabeigs abu putnu novērošanas torņu būvniecību, viens no kuriem atradīsies takas galā. Tas, kā prognozēja Maisiņš, notiks jūlija sākumā. Pirmā putnu torņa būvniecība uz tā dēvētā Golodova dambja Liepājas ezerā sākusies pirms divām nedēļām, un jau paveikta aptuveni puse darbu. Pēc pirmā torņa būvniecības pabeigšanas sāksies darbi pie otra torņa.

Maisiņš arī atzina, ka daļēji plānots mainīt jau uzbūvētās laipas segumu un margu elementus. Komentējot būvuzrauga Raimonda Bertšneidera izteikumus laikrakstā "Kurzemes Vārds", ka margās esot daudz skabargu, Maisiņš sacīja: "Ir jāņem vērā, ka vides objektu kvalitāte nekad nebūs tāda kā istabas mēbelēm". Viņš arī norādīja, ka pēc takas atvēršanas tās apkārtne ir ļoti piegružota. Laipas būvniecību veica SIA "Kamenes" no Rudbāržiem.

Plānots, ka pēc objektu nodošanas ekspluatācijā tos savā apsaimniekošanā pārņems Liepājas pašvaldība, - vēstule ar šādu aicinājumu, kā informēja Maisiņš, pašvaldībai jau nosūtīta, taču atbilde vēl neesot saņemta.

Kā ziņots, februāra vidū pie Liepājas ezera ir pabeigta pāļu dzīšana diviem topošajiem putnu novērošanas torņiem, savukārt torņu konstrukcijas pašlaik top uzņēmuma "Jaunmāja" ražotnē, "Rietumu Radio" informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes Reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors Andris Maisiņš.

Kā ziņots, vienu no aptuveni desmit metrus augstajiem torņiem paredzēts būvēt uz dambja Liepājas ezerā, kas tautā dēvēts par Golodova dambi, savukārt otrs tornis atradīsies Lauku ielas galā. Pāļu dzīšanas darbi, kā pastāstīja Maisiņš, pabeigti februāra vidū, bet, tiklīdz beigsies sals, Lauku ielas galā sāksies vairāk nekā 400 metrus garas laipas būvniecība, kas vedīs uz vienu no torņiem. Laipas izbūves darbus paredzēts pabeigt līdz maijam, savukārt torņu uzstādīšanu - līdz jūlija sākumam.

Abu torņu koka konstrukcijas pašlaik top uzņēmuma "Jaunmāja" ražotnē. "Tur abus torņus uzbūvēs, sanumurējot detaļas, tad izjauks, atvedīs uz Liepāju un atkal saliks kopā," par darbu tehnoloģiju stāsta Maisiņš. Pēc torņu nodošanas ekspluatācijā tie nonāks Liepājas pašvaldības pārziņā.

Jau ziņots, ka torņu būvniecība notiek Kohēzijas fonda finansētā projektā "Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide "Natura 2000" teritorijās". Šo projektu Latvijā īsteno Dabas aizsardzības pārvalde.

Projekta laikā izgatavos arī sešus informācijas stendus par Liepājas ezeru kā īpaši aizsargājamu dabas teritoriju un 21 robežzīmi, lai apmeklētāji šo teritoriju atpazītu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ret

dabas pārvalde uzbūvē un pamet. lai citi uzņemas atbildību. paši uzbūvējāt tad arī apsaimniekojat citādi stulbi sanāk.

pirms 8 gadiem, 2013.05.29 13:00

Liepājā