Lagzdiņš: SC taktika Liepājā un visā Latvijā ir līdzīga - nesteidzoties iegūt lielāku varu

Ja koalīciju Liepājā izveidotu Reformu partija (RP) ar politisko apvienību "Saskaņas centrs" (SC), tad SC šādā koalīcijā būtu lielākas iespējas ietekmēt lēmumu pieņemšanu pilsētā, komentējot savus iepriekš paustos izteikumus, ka "Liepājas partijas" un SC koalīcijas variants Liepājā nav pats sliktākais, "Rietumu Radio" sacīja politiķis Jānis Lagzdiņš.

"SC, ejot koalīcijā ar Reformu partiju, Liepājā iegūtu vairāk ietekmīgu amatu un tādējādi lielākā mērā ietekmētu pilsētas dzīvi," izteicās politiķis, kurš arī atzinis, ka Liepājas partijas un SC koalīcija ir aprēķina laulība. Vaicāts, kāds ir SC aprēķins, Lagzdiņš sacīja: "Saskaņas centra taktika Liepājā un kopumā Latvijā ir viena un tā pati - pakāpeniski, nesteidzoties iegūt varu Latvijas pašvaldībās un arī parlamentā, palielināt deputātu skaitu Saeimā un lielajās pilsētās."

Sākotnēji ejot koalīcijā, kā sacīja Lagzdiņš, SC neizvirzot kādas īpašas prasības. "Nākamajā posmā, jau kā koalīcijas partneri viņi [SC], redzot, ka Latvijas valdība un pašvaldības sociālajiem jautājumiem nepievērš pietiekami daudz uzmanības, liks akcentu uz tiem, lai iedzīvotājiem, sevišķi latviešu vēlētājiem, sevi parādītu kā cīnītājus par trūcīgo cilvēku interesēm, kuri uzskata, ka valdība viņus aizmirsusi," prognozē politiķis, norādot, ka tādējādi SC izpelnītos arī daļas latviešu vēlētāju simpātijas un ar katrām nākamajām vēlēšanām iegūtu vairāk mandātu Saeimā un pašvaldībās, tādējādi pārņemot varu Latvijā.

"Zinot, kāda ir patiesā "Saskaņas centra" ārpolitiskā orientācija, tas ir bīstami latviešu kultūrai un Latvijas valstij," uzskata Lagzdiņš, norādot, ka "lielā mērā Saskaņas centrs ir Krievijas interešu realizētājs Latvijā".

Kā uzskata Lagzdiņš, SC veidot koalīciju ar Liepājas partiju izvēlējās tāpēc, ka tā ir stabilāka koalīcija ar lielāku balsu vairākumu - mazāk riskanta. "Ejot kopā ar Jāni Vilnīti, Saskaņas centrs būtu riskējis ar to, ka kāds no deputātiem tuvākajā nākotnē varētu pieslieties Liepājas partijai, un koalīcija mainītos".

Lagzdiņš prognozē, ka izveidotā koalīcija ir pietiekami stabila. "Neparedzu, ka "Saskaņas centrs Liepājā varētu kļūdīties tik lielā mērā, lai Sesks un viņa komanda pateiktu: mēs negribam kopā ar jums strādāt. Tad jābūt ļoti lielām kļūdām vai politiskiem satricinājumiem," sacīja Lagzdiņš.

Viņš uzskata, ka Liepājas mēra amatu varētu ieņemt arī RP atbalstītais, līdzšinējais Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) un arī otra līdzšinējā mēra vietniece Silva Golde (Liepājas partija).

"Faktiski cilvēku var pārbaudīt tikai tad, kad viņš šo amatu ieņem. Jāatceras, ka Uldis Sesks pirms ievēlēšanas par mēru bija neliela uzņēmuma vadītājs. Liepājnieki viņu nepazina, un Seska kļūšana par pilsētas vadītāju zināmā mērā bija risks," uzskata politiķis.

Pievieno komentāru

Liepājā