L. Molčanova: "Skolēnu nesekmības mazināšanas plāna vēl nav!"

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe LNT raidījumā "900 sekundes" izteicās, ka nesekmības mazināšana skolās ir viens no valdības 100 dienu plāna uzdevumiem, kam pagaidām nav apmierinoša risinājuma, tomēr kopumā Izglītības un zinātnes ministrija savu uzdevumu izpildījusi. Liepājas pusē gan uzskata, ka konkrēta plāna nesekmības mazināšanai vēl īsti nav.

"Konkrēta skolēnu nesekmības mazināšanas plāna vēl nav! Tas, protams, tiek izstrādāts, un ir valstiska pieeja šim jautājumam," portālam sacīja Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova.

Atsevišķos Latvijas rajonos pat 15 procentu skolēnu mācības beidz ar nesekmīgām atzīmēm, raidījumā uzsvēra T.Koķe. Liepājā nesekmīgo skaits pēdējos gados mazinās. "Tas notiek lēni, un ir vēl daudz darba. Daudz deva valdības lēmums apmaksāt konsultāciju stundas skolotājiem.

Tam ir rezultāti," sacīja L. Molčanova. Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Zigmunds Cinkus portālam pavēstīja, ka šobrīd par nesekmības rādītājiem Liepājas rajona skolās pāragri runāt, jo pusgadā sekmība ir krietni zemāka nekā gada beigās, kad skolēni saņemoties.

"Liepājas rajons noteikti nav tas, kurā nesekmīgo skaits sasniedz 15 procentu," uzsvēra Z. Cinkus.

Ministre raidījumā norādīja, ka Izglītības un zinātnes ministrijai jāstrādā pie jaunu standartu izstrādes. "No vienas puses skolēni ir pārslogoti, tomēr tai latiņai ir jābūt pietiekami augstai," pauda ministre.

Arī mūsu puses Izglītības pārvalžu vadītāji atzina, ka jāsabalansē prasību līmenis ar skolēnu reālajām iespējām apgūt prasīto. T.Koķe arī apgalvoja, ka Izglītības ministrija ir izpildījusi Godmaņa valdības 100 dienu plānā paredzētos uzdevumus – sagatavota augstākās izglītības koncepcija, veikts darbs pie skolēnu reģistra izveides, strādāts pie nesekmības mazināšanas un citiem uzdevumiem.

Pievieno komentāru

Liepājā