Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"KVV Liepājas metalurgs" velmēšanas cehs sācis strādāt testa režīmā

13. februārī AS "KVV Liepājas metalurgs" velmēšanas cehs sācis darbu testa režīmā, informē uzņēmuma valdes loceklis Igors Kovaļenko.

"KVV Liepājas metalurgs" uzsācis tehnoloģisko iekārtu pārbaudes un ražošanu vienā no rūpnīcas korpusiem - velmētavā. Ņemot vērā, ka rūpnīca salīdzinoši ilgu laiku stāvējusi dīkstāvē, sākotnēji ražošana tiek atsākta izmēģinājuma režīmā, pakāpeniski palielinot tās jaudas.

"Šis ir vēsturisks brīdis rūpnīcas darbiniekiem, Liepājai un Latvijai kopumā, jo Baltijā lielākā metalurģijas rūpnīca lai gan pakāpeniski, bet mērķtiecīgi atsāk darbību. Sākotnēji ražošana velmētavā notiks izmēģinājuma kārtā, pārbaudot tehnoloģisko iekārtu iespējas. Vienlaikus līdz ar gatavību tā pāries uz pilnvērtīgu ražošanas procesu un jau gala produkcijas ražošanu," norāda Kovaļenko.

Rūpnīcas darbības atklāšanas pasākums ir plānots marta sākumā, kad sabiedrība tiks iepazīstināta ar "KVV Liepājas metalurgs" plāniem Baltijā. Sākotnējās velmētavas ražošanas jaudas būs ap 35 000 tonnām tērauda armatūras mēnesī, nodarbinot aptuveni 550 darbiniekus.

"KVV Liepājas metalurgs" ražotnes darbības atsākšana notiks divos posmos. Pirmajā posmā tiek sākta darbība velmētavā. Savukārt vēlāk tiks sākta ražošana arī tēraudkausēšanas cehā.

Holdinga "KVV Group" uzņēmumu Ukrainā galvenie darbības virzieni ir metāllūžņu iepirkšana, pārstrāde un piegāde Ukrainā un uz eksportu, metāla ražošana, celtniecības bizness un ostu pakalpojumi. Tas ir viens no līderiem Ukrainā metāllūžņu iepirkšanas nozarē, savukārt holdinga būvapjomi gadā sasniedz vienu miljonu kvadrātmetru.

"Liepājas Metalurgs" ir "KVV Group" otrais metalurģijas nozares uzņēmums, kura darbību tā būs atjaunojusi. 2013.gadā tā iegādājās Doņeckas elektrometalurģijas rūpnīcu, bet bija spiesta atteikties no darījuma ģeopolitiskās situācijas reģionā dēļ.

Jau ziņots, ka ir pārslēgti darba līgumi ar 221 darbinieku, kas līdz šim strādāja maksātnespējīgajā "Liepājas metalurgā". No jauna noslēgti darba līgumi ir ar 150 darbiniekiem, bet ar 180 darbiniekiem līgumu slēgšana ir procesā.

Pieņemti tiek velmēšanai nepieciešamie speciālisti - galvenokārt ražošanas darbinieki, tehnologi, kas jau šobrīd sagatavo iekārtas darbības uzsākšanai. Līdz ar to pirmajā posmā tiks nodarbināts 551 darbinieks.

"KVV Liepājas metalurgs" jau ir iegādājusies pirmo partiju un turpmāk ik mēnesi plāno pirkt 30 000 tonnas sagatavju Baltkrievijas rūpnīcā "Belorusskij metalurgičeskij zavod" (BMZ), ziņo Baltkrievijas informācijas aģentūra BELTA.

"KVV Liepājas metalurgs" nesen jau ir veicis pirmo velmēšanas sagatavju pirkumu par vairāk nekā 12 miljoniem ASV dolāru (10,5 miljoni eiro). "KVV Liepājas metalurgs" ieinteresēts regulārā sadarbībā, lai attīstītu abus tirgus, un ir gatavs pirkt ap 30 000 tonnu sagatavju katru mēnesi.

Plānots, ka metalurģijas uzņēmumā AS "KVV Liepājas metalurgs" strādās ne vairāk par 1300-1400 darbinieku.

Šī gada 12.janvārī Liepājā "Liepājas metalurga" maksātnespējas administrators Haralds Velmers nodeva uzņēmuma atslēgas jaundibinātā uzņēmuma AS "KVV Liepājas metalurgs" valdes loceklim Igoram Kovaļenko.

"Liepājas metalurga" īpašuma tiesības tika pārreģistrētas Zemesgrāmatā jaunajam īpašniekam 2014.gada 29.decembrī, līdz ar to oficiāli noslēdzās arī aktīvu nodošanas process.

Tiesības slēgt darījumu par maksātnespējīgā "Liepājas metalurga" pamatražotnes iegādi ieguva Ukrainas uzņēmums "KVV Group", kas par rūpnīcas ražotni piedāvājis maksāt 107 miljonus eiro. Pagājušā gada 2.oktobrī tika parakstīts līgums par "Liepājas metalurga" pārdošanu.


Pievieno komentāru

Liepājā