KVV “Liepājas metalurgs”: valdība mākslīgi veicina uzņēmuma maksātnespēju

AS KVV “Liepājas metalurgs” uzskata, ka šobrīd kreditori un valdība ir ieņēmuši ultimatīvu nostāju, un KVV “Liepājas metalurgs” nejūt, ka valdība ir gatava izrādīt pretimnākšanu, lai uzņēmums spētu atgūties no krīzes, teikts uzņēmuma izplatītajā paziņojumā presei. 

"KVV “Liepājas metalurgs” valdībai piedāvājis konstruktīvus priekšlikumus par maksājumu grafiku un garantiju summu, kas pašreizējā tirgus konjunktūras situācijā ir kompromiss kreditoru prasībām. Taču kā atbildi uzņēmums ir saņēmis ultimātu maksimālā formā. Tāpēc tagad ir jāatzīst, ka kopš 2015.gada rudens veiktās sarunas par iespējamo palīdzības sniegšanu uzņēmumam ir tikai apmāns, un patiesībā politiķiem uzņēmums nav svarīgs. Jāatgādina, ka valdība pati savulaik izsniedza garantijas elektrokausēšanas ceha būvniecībai, taču tagad tas vairs nevienam nav vajadzīgs.

Kā jau vairākkārt ziņots, Ukraiņu kompānijai KVV Group nav bijis nodoma pamest uzņēmumu, gluži pretēji – uzņēmums plānojis dubultot  ražošanas jaudas. Taču pēdējā laika darbības liek domāt, ka valdība mākslīgi rada apstākļus uzņēmuma maksātnespējas ierosināšanai.

Pēc divu gadu dīkstāves KVV “Liepājas metalurgs” ir atjaunojis daudzus pazaudētos noieta tirgus, noslēgti izdevīgi iepirkuma līgumi un radīti apstākļi ražošanas jaudu dubultošanai. No otras puses - joprojām nav skaidrības par OIK atlaidi. Pie tam uzņēmums turpina maksāt šos līdzekļus avansā (2015.gadā - 1 milj.eiro, 2016 gada prognozes - 6 milj.eiro). Nav nekādas skaidrības un garantijas, ka šie līdzekļi tiks atgūti. Saprotams, ka lēmums par elektroenerģijas cenas atlaidi nevar tikt pieņemts ātros termiņos, bet KVV “Liepājas metalurgs” arī neredz valdības patiesu vēlmi palīdzēt lielajiem energoresursu patērētājiem.

Ja, piemēram, Austrija un Lielbritānija Eiropas Komisijai spēja argumentēti pierādīt, ka atlaides lielajiem energoietilpīgajiem uzņēmumiem ir nepieciešamas, un rezultāts tika panākts, tad Latvijā, gluži pretēji – valdība izvirza ultimātu uzņēmumam. Arī Itālija un Beļģija sniedza atbalstu savu valstu tērauda nozarei, pat riskējot nonākt konfrontācijā ar EK.
KVV Group iegādājās uzņēmumu par 107 milj.eiro, un uzņēmuma vērtībā ietilpst arī elektrokausēšanas ceha iekārtas. Tās iedarbināt nav iespējams augsto elektrības cenu dēļ, tāpēc vietā jautājums - vai pirkuma maksa nav neadekvāti augsta, bet pats pārdošanas process – manipulatīvs darījums?

KVV “Liepājas metalurgs” vadība ir pārliecināta, ka konstruktīvās sarunās ar kreditoriem ir iespējams rast kompromisu, lai zaudētāji nejustos neviena no pusēm. Pašreizējos katastrofālajos tirgus apstākļos atrast citu potenciālo pircēju Liepājas metalurgam, iespējams, var, tikai pirkuma summa tad jau būs krietni zemāka," ziņo uzņēmējs.

Pievieno komentāru

Liepājā