KVV "Liepājas metalurgs" stabilizējis ražošanas apjomus

Augusts ir pirmais mēnesis, kad AS KVV Liepājas metalurgs ar gandarījumu var atzīt - par 5% ir pārsniegti plānotie ražošanas rādītāji. Pirmo reizi pēc uzņēmuma darbības atsākšanas ir stabilizējušies ražošanas apjomi - mēnesī tiek saražots 25 000– 27 000 tonnu tērauda armatūras, informē uzņēmumā.

«Uzņēmums pakāpeniski atgūstas pēc divu gadu darbības pārtraukuma. Saliedēta un koordinēta darba rezultātā esam efektivizējuši tehnoloģiskos darba procesus, ir optimizēts darbinieku skaits un ražošanas izmaksas, stabilizējies energoresursu patēriņš. Aptuveni divas reizes ir samazinājušies uzņēmuma zaudējumi,» stāsta Liepājas metalurga valdes loceklis Igors Talanovs.

Līdz augusta beigām uzņēmuma remontu mehāniskajā cehā darbu uzsāks seši jauni speciālisti un, palielinoties ražošanas jaudām, līdz gada beigām uzņēmumam būs nepieciešami vēl 100 līdz 200 jaunu darbinieku.

Metalurģijas nozare šobrīd stagnē visā pasaulē - daļai Eiropas tirgus dalībnieku metalurģijas uzņēmumi darbojas nepilnā ciklā. Šos procesus ietekmē gan produkcijas noieta tirgu izmaiņas, gan augstās elektroenerģijas cenas, neliels atbalsts uzņēmumiem valstu līmenī un daudzi citi faktori. Par spīti nelabvēlīgajai situācijai pasaules tirgū, kā uzsver I.Taanovs, Liepājas Metalurgam ir iespējas atkal kļūt par konkurētspējīgu uzņēmumu. Taču tā veiksmīgai attīstībai nepieciešama visu trīs pušu - uzņēmuma, valdības un kreditoru saskaņota un koordinēta rīcība. Uzņēmums augstu novērtē šā gada 14.jūlijā valdības pieņemto lēmumu, kas energoietilpīgiem apstrādes rūpniecības uzņēmumiem, tajā skaitā Liepājas metalurgam, ļaus samazināt elektrības rēķinus. Vienlaikus uzņēmums cer, ka valdība turpinās sniegt atbalstu, tai skaitā, attiecībā uz elektrības, gāzes cenas un dzelzceļa tarifu samazināšanu, iespējamo nodokļu brīvdienu piešķiršanu, kā arī nākotnē strādās pie obligātas celtniecības materiālu sertifikācijas ieviešanas Latvijā.

Arī Eiropas Savienības metāla  ražotāju asociācijas Eurofer  ģenerāldirektors Aksels Egerts uzsver, ka metāla rūpniecība joprojām nav pilnībā izkļuvusi no krīzes.  Ja salīdzina metāla pieprasījumu ES 2007.gadā un šodien, tas joprojām ir par 28% mazāks, ir zaudēti vairāk nekā 20% no darbaspēka. Eiropas metāla  rūpniecība saskaras ar negodīgu konkurenci ārpus ES, tāpēc, kā uzsver asociācijas vadītājs, tai nepieciešami moderni tirdzniecības aizsardzības instrumenti.

Pievieno komentāru

Liepājā