"KVV Liepājas metalurgs": Lūdzām valsts atbalstu, bet palikām bez apgrozāmajiem līdzekļiem

Pēc tam, kad Valsts kase ir realizējusi tiesības uz nodrošinājumu, metalurģijas uzņēmumam AS "KVV Liepājas metalurgs" būs problēmas nodrošināt apgrozāmos līdzekļus, aģentūru LETA informēja "KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Talanovs.

Realizējot ķīlas, 2016.gada 26.janvārī Valsts kase ir saņēmusi vairāk nekā 10,7 miljonus eiro, par šādu summu samazinot "KVV Liepājas metalurga" saistības pret valsti. "KVV Liepājas metalurgs" uzskata, ka šī negaidīti agresīvā lielākā kreditora rīcība potenciāli negatīvi ietekmēs uzņēmuma attiecības ar klientiem un piegādātājiem, tādējādi faktiski apgrūtinot uzņēmuma darbību.

Šis lēmums var izraisīt nopietnas sekas, proti, "KVV Liepājas metalurgam" būs stipri apgrūtināti nodrošināt ražošanas procesā nepieciešamos apgrozāmos līdzekļus, norādīja Talanovs.

"Lai arī kreditoram juridiski bija tiesības sākt naudas piedziņu, realizējot ķīlas, tomēr "KVV Liepājas metalurgs" to uzskata par rīcību, kas neraksturo partnerattiecības, kādām būtu jāvalda starp Eiropas krīzes sektorā nonākušu uzņēmēju un valsti kā lielāko kreditoru, kuras pārstāvji daudzkārt uzsvēruši vēlmi sniegt atbalstu uzņēmumam," skaidro Talanovs.

Vienlaikus melnās metalurģijas krīzes apstākļos "KVV Liepājas metalurgs" veic ne tikai izmaksu optimizāciju, bet arī turpina rūpīgi analizēt savu saimniecisko darbību, maksimāli pievēršoties jautājumiem par ražošanas izdevumu samazināšanu un ienākumu gūšanu no saimnieciskās darbības, informēja Talanovs.

Uzņēmums ir sācis restrukturizācijas plāna izstrādi, kas tiks prezentēts kreditoriem. Tiek izstrādāti arī vairāki projekti par to ēku, zemes gabalu un tehnikas iznomāšanu vai pārdošanu, kas nav nepieciešami "KVV Liepājas metalurga" ražošanas vajadzībām. Tāpat notiek pārrunas par neizmantojamā tehnoloģiskā aprīkojuma saimnieciski izdevīgāku izmantošanu.

Uzņēmumam un kreditoriem neizbēgami ir jāturpina sarunas, lai vienotos par jauna saistību izpildes grafika izstrādāšanu, uzsver Talanovs.

Šobrīd uzņēmums turpina darbu ierastajā režīmā, velmēšanas ceham nodrošinot ap 25 000 tonnu armatūras mēnesī.

LETA jau ziņoja, ka, nesagaidot kopš pērnā gada nogales kavēto maksājumu no AS "KVV Liepājas metalurgs", valsts sākusi piedzīt naudu, realizējot ķīlas.

Kopš pagājušās nedēļas valdības sēdes "KVV Liepājas metalurgs" nav spējis izpildīt izvirzītās prasības, lai valsts varētu atlikt pagājušā gada 2,7 miljonu eiro maksājuma parādu. Tāpēc šīs summas piedziņai Valsts kase ir ķērusies pie līdzekļiem, kurus uzņēmums bija sniedzis kā savu saistību nodrošinājumu - Krievijas "Alfa bank" garantiju, kas bija spēkā līdz janvāra beigām. Tādējādi atgūti vairāk nekā desmit miljoni eiro.

"Tā bija bankas garantija, kas tika piesaukta pilnā apmērā. Banka šo prasību izpildīja, un 26.janvārī Valsts kases kontos ienāca vairāk nekā 10,7 miljoni eiro. Attiecīgi par šādu apjomu samazinot "KVV Liepājas metalurga" saistības pret valsti," raidījumam stāstīja Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Līdz ar to kopumā valsts tagad ir atguvusi piekto daļu no kredīta, ko uzņēmuma vietā savulaik samaksāja Itālijas bankai "UniCredit". Valsts tikko piedzītā summa ir lielāka nekā prasītais maksājums un nosedz arī šā gada 7,5 miljonu eiro maksājumu, jo "KVV Liepājas metalurgs" esot valstij prasījis vērienīgākas izmaiņas parāda atmaksas grafikā. Tomēr Valsts kase sarunas ar kompāniju turpina.

Pievieno komentāru

Liepājā