"KVV Liepājas metalurgs" atzinīgi novērtē EK vēršanos pret Ķīnu saistībā ar tērauda importu 1

AS "KVV Liepājas metalurgs" atzinīgi novērtē Eiropas Komisijas (EK) vēršanos pret Ķīnu saistībā ar tērauda importu, aģentūrai LETA sacīja "KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Talanovs.

Viņš uzsvēra, ka Ķīnas tērauda dempinga cenas turpina kropļot tirgu un Eiropas ražotāju problēmas padara arvien dziļākas, vairojot gan zaudējumus, gan rūpnīcu slēgšanas risku, tādēļ sāktā izmeklēšana, kā arī citi antidempinga pasākumi ir vērtējami ļoti atzinīgi.

"Arī "KVV Liepājas metalurgs" aktīvi piedalījās tērauda industrijas sūdzības sagatavošanas procesā, daloties ar saviem datiem un izpratni par tirgus situāciju Latvijā un tajos eksporta tirgos, kuros pārdodam savu produkciju," sacīja Talanovs.

Viņš atgādina, ka februāra sākumā septiņu Eiropas Savienības dalībvalstu - Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas, Francijas, Polijas, Beļģijas un Luksemburgas - ministri aicināja Eiropas Savienību (ES) rīkoties, lai vienotais tirgus tiktu aizsargāts no lētas importa produkcijas no Ķīnas un citām trešajām valstīm, tādējādi stiprinot dalībvalstu ražotājus, kas dempinga cenu un citu faktoru ietekmē ir nonākuši nopietnā krīzē.

"Diemžēl Latvija nav pievienojusies šim aicinājumam. Iespējams, tādēļ, ka nav skaidras nostājas par to, vai tāds uzņēmums kā Liepājas metalurģijas ražotne tai ir nepieciešams vai nav. Mēs tomēr ceram, ka arī Latvijas valdība turpmāk daudz aktīvāk iestāsies par savu uzņēmumu interesēm un, līdzīgi kā daudzas citas ES valstis, pieņems lēmumus, kas stiprinās, nevis vājinās ražotāju pozīcijas nevienlīdzīgas konkurences apstākļos," atzina Talanovs.

LETA jau rakstīja, ka Eiropas Komisija (EK) sākusi jaunu izmeklēšanu saistībā ar Ķīnas tērauda importu, brīdinot, ka tā neļaus negodīgu konkurenci, kas apdraud Eiropas rūpniecību.

Eiropas tērauda ražotājus negatīvi ietekmējušas pārmērīgās tērauda piegādes pasaulē, un pagājušajā nedēļā pasaulē lielākā tērauda kompānija "ArcelorMittal" pie pērn ciestajiem 7,9 miljardu dolāru zaudējumiem vainoja tieši Ķīnu.

"Mēs nevaram atļaut, lai mūsu rūpniecību ietekmē mākslīgi lētu importu negodīga konkurence. Es esmu apņēmusies izmantot visus iespējamos līdzekļus, lai nodrošinātu, ka mūsu tirdzniecības partneri ievēro noteikumus," norāda Eiropas Savienības (ES) komisāre tirdzniecības jautājumos Sesīlija Malmstrēma.

EK paziņoja, ka tā sākusi izmeklēšanu saistībā ar bezšuvju cauruļu, tērauda lokšņu un karsti velmēta plakana tērauda importu no Ķīnas.

Tāpat komisija arī noteikusi antidempinga nodevas auksti velmēta plakana tērauda importam no Ķīnas un Krievijas.

Malmstrēma jau pagājušajā mēnesī aicināja Ķīnu samazināt tērauda ražošanas apjomu. Viņa arī brīdinājusi Ķīnu, ka pret to varētu tikt sāktas arī citas izmeklēšanas, ja nekas netiks darīts situācijas uzlabošanai.

Ķīnas tērauda eksports pērn pieauga par 50%, destabilizējot situāciju globālajā tirgū un ES jo sevišķi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

007

Precei jāmaksā tik cik tā maksā .ja ķīnizers par labu kvalitāti piedāvā lētāk pirkšu lai tie hohlu pe...di iet ratā

pirms 5 gadiem, 2016.02.15 19:40

Liepājā