"KVV Liepājas metalurga" parāda valstij pārraudzību plānots nodot Privatizācijas aģentūrai

AS "KVV Liepājas metalurgs" parāda valstij pārraudzību plānots no Finanšu ministrijas nodot Privatizācijas aģentūrai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Kā norādīja Ašeradens, šādu priekšlikumu izteikusi Finanšu ministrija, kas līdz šim bija galvenā atbildīgā par metalurģijas uzņēmuma parāda valstij pārraudzību.

Pēc ministra teiktā, patlaban izveidojusies situācija, ka PA nodarbojas ar valsts rīcībā esošo slikto aktīvu apsaimniekošanu. Kā atzina Ašeradens, uzņēmuma akcionāru iesniegtais biznesa plāns nenodrošina, ka kredīta nosacījumi tiks ievēroti. Valsts kase ir atguvusi daļu parāda summas, tomēr patlaban tālākās iespējas ir izsmeltas un nav pārliecības, ka izdosies atgūt valsts naudu.

Ekonomikas ministrs arī informēja, ka "KVV Liepājas metalurgs" savā piedāvātajā restrukturizācijas plānā aicina mainīt parāda maksājumu grafiku, samazināt elektrības cenas un lūdz tiesības iztirgot daļu aktīvu.

Tomēr patlaban varot runāt tikai par uzņēmuma iekonservēšanu.

Kā norādīja Ašeradens, viņa pārstāvētā partija "Vienotība" lūgusi koalīciju šodien valdībā nelemt par "KVV Liepājas metalurga" jautājumu, atliekot to par nedēļu, lai varētu rūpīgi izvērtēt gan iesniegto restrukturizācijas plānu, kā arī to kāda būs ietekme uz metalurģijas attīstību Latvijā un uz situāciju Liepājas darba tirgū.

Kā ziņots, "KVV Liepājas metalurgs" 1.marta pēcpusdienā Valsts kasē iesniedza uzņēmuma restrukturizācijas plānu, ko februāra sākumā pieprasīja valdība.

Plānā tiek piedāvāts jauns "KVV Liepājas metalurga" 70 miljonu eiro lielā parāda maksājumu grafiks, kā arī paredzēts uzņēmuma neprofila aktīvu realizācijas plāns. Paredzēts, ka lielākā daļa līdzekļu, kas tiks iegūta no neprofila aktīvu pārdošanas, tiks investēta uzņēmuma velmēšanas ceha modernizācijā, bet atlikušo daļu paredzēts novirzīt "KVV Liepājas metalurga" parādu dzēšanai un apgrozāmo līdzekļu papildināšanai.

Ukrainas "KVV Group" iepriekš paziņoja, ka izskata iespēju apturēt "KVV Liepājas metalurgs" darbu un veikt rūpnīcas konservāciju, ja Ministru kabinets šodien nepieņems kādu konstruktīvu lēmumu. Pagājušajā nedēļā "KVV Liepājas metalurga" īpašnieki "KVV Group" izteica cerību, ka Valsts kase savus atzinumus par uzņēmuma sagatavoto restrukturizācijas plānu valdībā iesniegs iepriekš izziņotajā laikā - līdz 15.martam - un tie būs pietiekami pārdomāti.

Valsts kase vakar informēja, ka pabeigusi izvērtēt metalurģijas uzņēmuma AS "KVV Liepājas metalurgs" iesniegto restrukturizācijas plānu un nosūtījusi uzņēmumam virkni oficiālu jautājumu par šo plānu.

Atsaucoties uz Valsts kases pārvaldnieku Kasparu Āboliņu, Valsts kases pārstāve Eva Dzelme norādīja, ka šis plāns drīzāk esot dēvējams par uzņēmuma akcionāru vēlmju sarakstu un tajā nav neviena vērā ņemama piedāvājuma, kā uzņēmums varētu strādāt turpmāk.

Līdzīgu viedokli pauda arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), kura secināja, ka "KVV Liepājas metalurgs" piedāvātais restrukturizācijas plāns nav sagatavots atbilstoši valsts interesēm, tas drīzāk ir atsevišķu uzņēmuma akcionāru vajadzību saraksts.

Taujāta par turpmāko rīcību, ministre aģentūrai LETA uzsvēra, ka vispirms ir svarīgi noklausīties ziņojumu par restrukturizācijas plānu un tad lemt, ko darīt. "Bumba ir mūsu pusē," sacīja Reizniece-Ozola, skaidrojot, ka rīkoties var dažādi, piemēram, pieņemt restrukturizācijas plānu, nepieņemt vai prasīt papildu informāciju.

Pievieno komentāru

Liepājā