"KVV Liepājas metalurga" maksātnespējas lietā spriedumu pasludinās janvārī

Liepājas tiesa spriedumu AS "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespējas lietā pasludinās 5.janvārī pulksten 15.

Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās SIA "Elme Messer Metalurgs", kuram, pēc tiesas sēdē paustās informācijas, "KVV Liepājas metalurgs" par gāzi parādā 1,27 miljonus eiro. Starp abiem uzņēmumiem noslēgtā vienošanās par parāda apmaksu paredzēja, ka no maija līdz jūlijam "KVV Liepājas metalurgs" maksā 200 000 eiro, bet no augusta - 225 000 eiro mēnesī, neatkarīgi no parādniekam piegādātās gāzes apjoma. Līgums 2015.gada maijā tika noslēgts uz desmit gadiem.

Līgums arī paredzēja 450 000 eiro avansa maksājumu, kas tika veikts.

Prasītāja advokāts Lauris Rasnačs norādīja, ka sniegtie iebildumi ir formāli un nav motivēti. Arī "KVV Liepājas metalurga" lūgums Valsts kasei uz diviem gadiem atlikt 2,7 miljonu eiro maksājumu liecina par uzņēmuma maksātspējas problēmām.

Tikmēr "KVV Liepājas metalurga" advokāts Juris Dzelme uzsvēra, ka pastāv strīds par saistībām pēc būtības, un uzņēmums noraida savas saistības pret "Elme Messer Metalurgs". Uzņēmums vērsies arī šķīrējtiesā, un pastāv strīds par saistībām, jo skābekļa piegāde metalurģijas uzņēmumam nav tikusi veikta un "civilizētās valstīs netiek maksāts par tukšu gaisu".

Tāpat noslēgtais līgums paredz korespondences apmaiņas kārtību, kurā norādīta vieta, uz kuru nosūtāma korespondence, taču "apbrīnojamā kārtā "Elme Messer Metalurgs" sūtījumus nesaņem".

"Pieteicējs apzināti nav izņēmis korespondenci no pasta. Te būs darbs arī tiesībsargājošām iestādēm," sacīja Dzelme, uzsverot, ka maksātnespējas pieteikums iesniegts apzināti nepatiesi.

Tiesas sēdē gan noskaidrots, ka "KVV Liepājas metalurgs" saņēmis un parakstījis rēķinus 486 500 eiro apjomā.

"KVV Liepājas metalurgs" ir gatavs dubultot ražošanas apjomus, bet uzņēmums cer, ka tiks samazināta elektroenerģijas cena. Tās dēļ šogad uzņēmuma zaudējumi sasniegs astoņus miljonus eiro, vakar, 28.decembrī, žurnālistiem sacīja "KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Talanovs.

"Šos zaudējumus rada augstā elektroenerģijas cena, jo patlaban jāmaksā 90 eiro par megavatstundu (MWh). Ar šādu elektroenerģijas cenu ražošana nav sevišķi rentabla, tāpēc jādomā par cenas samazināšanu," sacīja Talanovs. Uzņēmuma vadītājs informēja, ka līdzīgiem uzņēmumiem Eiropas Savienībā elektroenerģijas izmaksas veido 11-13% no ražošanas izmaksām, bet "KVV Liepājas metalurgam" tie ir 38%.

Šogad, maksājot avansā, par elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK) "KVV Liepājas metalurgs" samaksājis 1,2 miljonus eiro, nākamā gada prognoze ir seši miljoni eiro.

Talanovs sacīja, ka uzņēmums varētu strādāt bez zaudējumiem, ja elektroenerģijas cena būtu 43 eiro par MWh, bet strādāt ar peļņu un atmaksāt valstij kredītu būtu iespējams, ja elektroenerģijas cena būtu 25 eiro par MWh. "Ja panāktu OIK atcelšanu, uzņēmums nākamgad varētu strādāt ar 50% jaudas noslodzi tagadējo 30% vietā un sasniegt 132 miljonu eiro apgrozījumu," sacīja Talanovs.

LETA jau ziņoja, ka "KVV Liepājas metalurga" apgrozījums šogad ir 73 miljoni eiro.

Darba algās šogad samaksāti septiņi miljoni eiro, četri miljoni eiro samaksāti par energoresursiem, bet 3,5 miljoni eiro - par dabasgāzi.


Pievieno komentāru

Liepājā